Jeśli, zależy Ci na niebanalnej, męskiej rzeźbie i twardym kaloryferku, powinieneś wiedzieć, że taka sylwetka wymaga przede wszystkim pracy, regularnych treningów i duuużo potu. Oczywiście, pamiętaj, że mięśnie ludzkie też nie należą do niezniszczalnych. Z uwagi, na ich wzmożoną pracę i duże zapotrzebowanie energii, konieczna staje się dodatkowa suplementacja. W niniejszym artykule umieszczamy kilka wskazówek, w co najlepiej zainwestować i dlaczego.kreatyna – stanowi ważne białko organizmu. Występuje w organizmie naturalnie, lecz w chwili zwiększonego zapotrzebowania może jej zwyczajnie zabraknąć. Taki stan niedoboru objawia się zakwasami, jakie na pewien czas uniemożliwiają sportowcowi pracę nad sylwetką. Dzięki temu, że kreatyna bierze udział w procesach oddychania komórkowego, ATP może stale dopływać do mitochondriów i dostarczać im odpowiednią dawkę tlenu, zapewniać prawidłowe ukrwienie oraz przyspieszać procesy regeneracyjne mięśni.
Aminokwasy BCAA – jest to właściwie kompleks 3 rozgałęzionych aminokwasów, jakie wspólnymi siłami działają antykatabolicznie – zapobiegają spalaniu mięśni w trakcie wzmożonego wysiłku fizycznego. Ponadto, ułatwiają spalanie tłuszczu. Są świetnym suplementem diety dla tych, którym zależy na sylwetce kulturysty.
Glutamina – stymuluje procesy wytwarzania białek mięśniowych, zmniejsza katabolizm mięśni, a także wpływa na zwiększenie poziomu odpowiednich hormonów, jakie stymulują wytwarzanie materiałów budulcowych naszego organizmu.
Białkowe odżywki – największy ich wybór jest w sklepach z odżywkami w Warszawie. Białka służą przede wszystkim budowaniu masy mięśniowej. wraz z mieszanką, dostarczamy organizmowi niezbędnych substratów.
Witaminy dla sportowców – odpowiednio dobrane i we właściwych proporcjach, sprawiają, że białko lepiej się przyswaja, a procesy oddychania komórkowego zachodzą szybko. Są niezbędne wszystkim, którzy intensywnie ćwiczą i wraz z potem, mogą tracić wiele cennych minerałów. Najlepsze kompleksy witamin dostępne są w sklepie z odżywkami dla sportowców w Katowicach.

Powyższe suplementy diety, stanowią ważne źródło niezbędnych substancji dla wszystkich sportowców – zapaleńców, którzy marzą o rzeźbie kulturysty. Tanie suplementy diety, witaminy, zestawy specyfików zakupisz w sklepie z odżywkami w Katowicach i Warszawie.

(Visited 420 times, 1 visits today)