Przy taniej biżuterii najczęściej spotykane są cyrkonie, czyli ozdobne kamienie, które stanowią alternatywę dla diamentów. Są bardzo popularne w jubilerstwie i doceniane przez wiele osób. Bardzo ładnie się prezentują i stanowią świetne uzupełnienie różnych wyrobów.

Mogą być dołączane zarówno do łańcuszków, bransoletek, jak i pierścionków. W poniższym artykule omawiamy materiały, z których zazwyczaj tworzy się cyrkonie.Największą zaletę cyrkonii stanowi ich cena. Są zdecydowanie tańsze od diamentów, dlatego znacznie więcej osób może sobie pozwolić na ich zakup. Wyglądem natomiast przypominają prawdziwe kamienie szlachetne, co również wpływa na popularność cyrkonii.

Bardzo ładnie się błyszczą, dzięki czemu z pewnością przyciągną spojrzenie niejednej osoby. Mogą stanowić ozdobę różnych wyrobów jubilerskich.

Z jakich materiałów tworzy się cyrkonie?

Dostępne są różne rodzaje cyrkonii, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, czym się one różnią. Warto wiedzieć, że te kamienie ozdobne powstają z wielu materiałów, co delikatnie wpływa na ich wygląd.

Doradca klienta pracujący w sklepie jubilerskim Fugart wyjaśnia: “Jednym z podstawowych materiałów wykorzystywanych do produkcji cyrkonii jest szkło. Szklane kamienie są poddawane kształtowaniu maszynowemu.

Ze względu na to, że szkło jest przezroczyste, na cyrkonię stworzoną z jego pomocą nakłada się warstwę metalowej powłoki. Dzięki temu światło może się odbijać, co sprawia, że kamień pięknie lśni i przypomina diament”.

Łańcuszki, bransoletki czy pierścionki z cyrkonią najczęściej są srebrne, ponieważ ten kolor najładniej komponuje się z blaskiem kamienia ozdobnego. Poza tym są tańsze od wyrobów ze złota, w związku z czym więcej osób może sobie pozwolić na ich zakup.

Bardzo popularne są również cyrkonie powstałe z kryształu – ich stworzenie jest możliwe za pomocą dodania tlenku ołowiu do szkła. W ten sposób zostaje wzmocniony blask i odbicie kolorów. Dzięki temu cyrkonie z kryształu pięknie się prezentują, ale są też droższe od szklanych wyrobów.

Sprawdzają się świetnie dla osób, którym zależy na niepowtarzalnym wyglądzie biżuterii. Na uwagę zasługują również cyrkonie produkowane z tworzyw sztucznych, które są bardzo tanie. Nie mają dużej wartości, ale także są bardzo ładne.

Dzieli się je na cyrkonie akrylowe oraz żywiczne. Pierwsze z nich powstają z materiału podatnego na formowanie, wyróżniającego się lekkością i przezroczystością. Ponadto nie są łamliwe.

Wszystko to sprawia, że dostępne są w różnych kolorach, kształtach, a także rozmiarach. Natomiast cyrkonie tworzone z żywicy syntetycznej powstają poprzez wlewanie odpowiedniego materiału do silikonowej formy. W ten sposób możliwe jest stworzenie kamieni o różnych wzorach oraz powierzchniach.

(Visited 54 times, 1 visits today)