Dużo osób jest przyzwyczajonych do zamawiania napojów na wynos. Jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ rano nie trzeba samodzielnie przygotowywać kawy czy herbaty, tylko można ją zamówić w kawiarni lub restauracji.

Zazwyczaj napoje na wynos podawane są w papierowych kubkach, co stanowi duży problem. W poniższym artykule podpowiadamy, czym zastąpić te produkty, a także jak znaleźć alternatywę dla plastikowych butelek.Wiele punktów gastronomicznych oferuje napoje na wynos w atrakcyjnych cenach, co tym bardziej zachęca do skorzystania z oferty. Jest to również oszczędność czasu, ponieważ nie trzeba samodzielnie przygotowywać kawy czy herbaty, tylko można po nie zajść w drodze do pracy, szkoły lub podczas spaceru.

Z tego powodu tak dużo osób decyduje się na zamawianie tych napojów, nie zastanawiając się nad tym, w czym są sprzedawane. Niestety w większości są one podawane w papierowych kubkach. W sklepach oraz restauracjach i kawiarniach dostępne są także napoje w plastikowych butelkach.

Największą wadę tych produktów stanowi materiał, z jakiego zostały wyprodukowane. Nie są ekologiczne, przez co zagrażają środowisku naturalnemu. Warto więc zrezygnować z ich używania i zastąpić je bezpiecznymi artykułami.

Termiczne butelki i kubki

Korzystanie z plastikowych butelek czy papierowych kubków jest nie tylko nieekologiczne, ale również nieekonomiczne, ponieważ są to produkty jednorazowego użytku. Po wypiciu z nich napojów zazwyczaj od razu trafiają do kosza, przez co w dużym stopniu zanieczyszczają środowisko naturalne.

Z tego powodu warto zastąpić je artykułami wielokrotnego użytku, o czym mówi pracownik ekologicznego sklepu internetowego Ekoloco:Niektórzy nie chcą stosować takich butelek czy kubków, ponieważ trzeba je przez cały dzień nosić.

Używanie jednorazowych produktów wydaje się wygodniejsze, gdyż po wypiciu napoju można wyrzucić je do kosza. Warto jednak pomyśleć o bezpieczeństwie nas wszystkich oraz przyrody, a nie tylko o komforcie własnym. Ponadto artykuły wielokrotnego użytku są wykonywane z trwalszych materiałów, w związku z czym są przyjemniejsze w użytku”.

Zrezygnowanie z plastikowych butelek oraz papierowych kubków nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Można zastąpić je butelkami termicznymi, których największą zaletę stanowi to, że przez długi czas zachowują właściwą temperaturę napoju.

Ponadto są wytrzymałe, lekkie, a także bezpieczne, gdyż wykonuje się je z odpowiednio dobranych materiałów. Bidony oraz kubki termiczne nie nagrzewają się z zewnątrz, więc ciągle można cieszyć się temperaturą przygotowanego wcześniej napoju.

Dzięki temu, że są lekkie, nie będziesz miał problemu z ich noszeniem. Rozmiar butelki czy bidonu dostosuj do własnych potrzeb, co sprawi, że spakujesz je do torebki.

 

 

(Visited 54 times, 1 visits today)