Jednym z programów, bez którego trudno byłoby sobie wyobrazić korzystanie z komputera jest Office. Aby w pełni wykorzystać możliwości nowoczesnego urządzenia warto sięgnąć również po najnowsze, dostosowane do niego oprogramowanie. 

W momencie gdy zdecydujemy się na Office 365, będziemy mieli dostęp do aktualnego, wszechstronnego i rozbudowanego oprogramowania. Office 365 jest ukierunkowany na konkretne potrzeby klientów, w związku z tym mamy do wyboru między innymi Office 365 Enterprise, Office 365 ProPlus, Office 365 Business. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co ma do zaoferowania ten ostatni wariant. W ramach tego oprogramowania będziemy mogli korzystać między innymi z dobrze nam już znanego Worda, Excella, OneNota, PowerPointa, Outlooka i wielu wielu innych. Innymi słowy ze wszystkiego, co sprawi, że nasz komputer, tablet czy telefon stanie się urządzeniem wszechstronnym i w pełni funkcjonalnym.

Znane i nieznane

Programy te na tyle utrwaliły się już w naszej świadomości, że w zasadzie nie trzeba ich nikomu specjalnie przedstawiać. W związku z tym jedynie w telegraficznym skrócie wskażemy ich główne właściwości:

  • Word to niezmiennie od lat utrzymujący się na topie edytor tekstu, podążający wciąż za nowymi trendami. Umożliwia on bowiem nie tylko tworzenie tradycyjnych dokumentów tekstowych, ale też jest w pełni dostosowany do nowoczesnych urządzeń dotykowych.
  • Excell to najbardziej rozpoznawalny, ale też najbardziej czytelny i przejrzysty arkusz kalkulacyjny, pozwalający na analizę i wizualizację danych.
  • OneNote to cyfrowy notatnik. Zastąpił rolę tradycyjnego organizera, pozwalając na przechowywanie notatek, informacji o spotkaniach, wydarzeniach w jednym miejscu na PC czy innym urządzeniu.
  • PowerPoint pozwala na tworzenie dominujących w dzisiejszych przekazach nowoczesnych prezentacji.
  • Outlook ułatwia sprawne zarządzanie pocztą email, gwarantując tym samym dogodny kontakt z znajomymi, klientami i współpracownikami.
  • Publisher to proste w obsłudze narzędzie, umożliwiające tworzenie zaawansowanych, spersonalizowanych publikacji.

Office 365 można obecnie zakupić w promocyjnej cenie, ale to nie jedyna korzyść finansowa. Pamiętajmy o tym, że nie kupujemy oprogramowania tylko na jedno stanowisko komputerowe, ale możemy z niego korzystać na kilku PC i Macintoshach zarówno w pracy, jak i w domu. Co więcej Office 365 Business nie jest przypisany tylko i wyłącznie do PC, ale z powodzeniem możemy wykorzystywać jego możliwości również na urządzeniach mobilnych typu tablet lub smartphone. Dzięki aplikacjom Office na iPoda, IPhone czy po prostu telefon lub tablet z systemem Windows bądź Android z powodzeniem możemy ściągać, przesyłać i edytować dokumenty w dogodnym dla siebie czasie i miejscu. Możemy pracować zarówno offline jak i online (dzięki aplikacji Office Online).

Bezpieczeństwo

Office 365 Business umożliwia zapisywanie dokumentów na dysku wirtualnym, jednocześnie zapewniając automatyczny backup. Wbudowane zabezpieczenia, polityka prywatności oraz ciągła zgodność sprawiają, że nasze dane są w pełni bezpieczne.

Zawsze aktualne oprogramowanie

Nie możemy też zapominać o dobrodziejstwie chmury, która zapewnia dostęp do stale aktualizowanych aplikacji desktopowych. Co ważne aktualizacje przebiegają automatycznie i nie zakłócają pracy. Wydatek związany z zakupem oprogramowania ponosimy jednorazowo. Z racji tego, że aplikacje są na bieżąco aktualizowane nie ma konieczności zakupu nowych wersji Office.

 

 

Przygotował: Jakub Ostrowski
Artykuł został przygotowany przez firmę Pro-position specjalizującą się w search marketingu (kampaniach SEO oraz Google AdWords). W razie pytań zapraszamy do kontaktu poprzez formularz na stronie www.pro-position.pl.

 

(Visited 282 times, 1 visits today)