Wyjazd w Alpy to doskonały pomysł. Wiedzą o tym nie tylko fani białego szaleństwa, ale także zapaleni piechurzy i wielbiciele pięknych krajobrazów. Alpy to kraina jak z bajki – zapierające dech w piersiach wzgórza oraz urocze domki są w stanie szybko poprawić humor i naładować emocjonalne akumulatory.Świetna infrastruktura

Jedną z głównych zalet Alp jest świetnie rozwinięta infrastruktura turystyczna. W dużej mierze dobra organizacja wynika z wysokich wymagań naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy i Austriacy nie chcą spać w niekorzystnych warunkach. Ich gusta sprawiły, że większość hotelarzy, restauratorów i organizatorów atrakcji za punkt honoru postawiła sobie dopracowanie usługi do perfekcji. Co prawda urlop w luksusowym hotelu w Alpach nie jest tani, można mieć jednak pewność, że zastane warunki będą na najwyższym poziomie.

Wspaniałe krajobrazy

W Alpach Salzburskich znajduje się wyjątkowo malownicza miejscowość Hallstatt – umieszczono ją na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obok pięknych widoków atrakcją tego miejsca jest cmentarz z epoki żelaza oraz kopalnia z epoki brązu. Alpejską krainę ukochał sobie książę Ludwik II. To dzięki niemu Alpy mają szereg baśniowych zamków. Najsłynniejszy znajduje się w Neuschwanstein. Pałacyki doskonale komponują się ze szczytami gór i bawarskimi jeziorami. Oczywiście myśląc o Alpach nie sposób nie wspomnieć Mont Blanc – to najwyższy szczyt w Europie. Fan wspinaczek musi chociaż raz w życiu spróbować wejść na górę leżącą na granicy Francji i Włoch.

Sporo aktywności

W Alpach nie sposób się nudzić. W górach można znaleźć baseny, zabytki, termy oraz wiele innych atrakcji. Spora część z nich dostępna jest całkowicie za darmo. Na Ziemi Salzburskiej jest mnóstwo atrakcji, za które nie trzeba płacić. Ich ilość jest wręcz przytłaczająca – nawet tydzień nie wystarczy, by zwiedzić i doświadczyć ich wszystkich. Szczególnie, jeśli podczas urlopu obok zwiedzania zabytków mamy zamiar także wędrować po górach. To wręcz niemożliwe, żeby poznać wszystkie atrakcje miasta. Nie uda się posmakować wszystkich potraw Alp – pamiętajmy, że powszechnie uznaje się kuchnię francuską i włoską za najsmaczniejszą na świecie. A przecież alpejskie miejscowości leżą na granicy obu tych krajów.

Gdzie znaleźć nocleg?

W Alpy można jechać w ciemno. Ilość pensjonatów, hoteli i prywatnych kwater jest porażająca. Nie każdy jednak lubi tego rodzaju przygodę. Można zamówić noclegi lub cały turnus już z Polski. Godnym polecenia biurem jest Beskid Travel. Za jego pośrednictwem można pojechać na zorganizowane wycieczki, święta lub imprezy – i to w konkurencyjnych cenach.

Szukasz sposobu na narty w Alpach? Beskid Travel jest tym, czego potrzebujesz.

(Visited 1 189 times, 1 visits today)