Nie zawsze mamy na koncie wystarczające oszczędności do tego, aby kupić swoje wymarzone auto. Czasami brakuje nam tylko niewiele, innym razem z kolei musielibyśmy zgromadzić większą sumę. W takiej sytuacji, gdy mamy zdolność kredytową, możemy liczyć na kupno auta na kredyt, ale nie jest to jedyna propozycja. Jak możemy sfinansować zakup samochodu?

Chociaż wiele osób kupuje auta za gotówkę, to jednak dotyczy to głównie tych, którzy decydują się na samochody używane. Gdy chodzi już o auta nowe, wtedy ceny znacznie idą w górę, a tym samym pojawia się pytanie – w jaki sposób zapłacić za kupno? Możemy zdecydować się na parę propozycji. Zapraszamy do sprawdzenia tych najpopularniejszych!Kredyt samochodowy

To zasadniczo najczęściej wybierana forma sfinansowania zakupu auta, ale tylko dla osób, które mają właściwą zdolność kredytową Kredyt samochodowy możemy otrzymać w banku lub też możemy wnioskować o niego bezpośrednio w salonie dealerskim, na przykład taką opcję daje nam dealer Forda. Wtedy wszystkie formalności załatwimy na miejscu.

Pamiętajmy o tym, że kredyt samochodowy jest kredytem celowym i wymaga zabezpieczenia. Zwykle jest to zastaw rejestrowy albo depozyt karty pojazdu. Musimy też wykupić ubezpieczenia.

Kredyt gotówkowy

Dzisiaj kredyty gotówkowe zaciągane są bardzo często. Są łatwo dostępne i możemy wydać uzyskane pieniądze na dowolny cel, na przykład na kupno auta.

Warto jednak wiedzieć, że auta sfinansowane w ten sposób nie są tanie – zapłacimy znacznie więcej odsetek niż przy kredytach samochodowych, więc lepiej zdecydować się na tę opcję, aby nie płacić za dużo.

Leasing

Kojarzymy go głównie z firmami, ale o leasing mogą ubiegać się też osoby prywatne przy spełnieniu określonych wymagań. Leasing pozwala nam na wypożyczenie auta w zamian za płatność rat leasingowych. Leasing nie ogranicza przy tym zdolności kredytowej. Po zakończeniu umowy auto możemy zwrócić albo wykupić.

Leasing jest często łatwiej dostępny od kredytu, a przy tym jego koszty mogą okazać się niższe niż kredyty gotówkowe, a często i samochodowe.

(Visited 241 times, 1 visits today)