Związanie się w młodym wieku z nieodpowiednimi osobami może np. doprowadzić do nieplanowanej ciąży, a ta może z kolei oznaczać rozpad i tak niedojrzałego dziecięcego związku. Niekiedy po latach nie przebywania ze sobą rodzice dziecka mogą nie wiedzieć o sobie nic, ale mogą też dzięki dziecku stopniowo do siebie powracać. Mogą w międzyczasie znaleźć sobie innych partnerów życiowych, ale rozwieść się z nimi i powrócić do siebie, mogą też pozostać w nowych małżeństwach i tam również mieć dzieci, a mimo to nigdy nie porzucić poprzedniej rodziny. 

Sytuacji mogą być dziesiątki milionów – tak wiele, jak wiele jest rodzin, tyle jest nieporównywalnych przypadków. I chociaż rozwód nie jest niczym wyjątkowym, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, i stał się nawet częścią obecnego systemu społecznego i kultury masowej – to wciąż każdy rozwód ma zupełnie inną genealogię, inny przebieg i finał. Nawet jeśli za każdym razem finałem takiego procesu jest orzeczenie sądu o rozwodzie, jego przebieg i konsekwencje dla wszystkich osób tworzących niegdyś bliższą i dalszą rodzinę, mogą być nieporównywalnie poważniejsze. Rozwodnicy często zostawiają za sobą wielu nieszczęśliwych członków rodziny, ale teoretycznie z punktu widzenia współczesnej psychologii, zdrowsze jest uświadomienie sobie nędzy swojego życia i stałego niezadowolenia oraz przyznanie się przed rodziną do tych emocji, aniżeli duszenie ich w sobie przez długie dekady i trwanie w czymś, co nie ma najmniejszego sensu.

Życie towarzyskie rozwodników

Rozwód może być dla wielu ludzi ratunkiem, nawet jeśli wiąże się z nim wiele nieprzyjemności. Życie rozwodników jest jednak bardzo specyficzne i specyficzne są też relacje partnerskie czy towarzyskie zawiązywane z takimi osobami, które w swoim życiu były już w związku małżeńskim, a niejednokrotnie nawet mają jeszcze z niego potomstwo. Rozwodnicy mogą jednak stanowić dla wielu osób atrakcyjny kąsek – to ludzie doświadczeni, a często mimo wszystko bardzo dobrze zorganizowani, potrafiący w pojedynkę poprowadzić gospodarstwo domowe. Mieli już rodzinę, są nieco dojrzalsi i wcale nie będą spieszyli się z podjęciem kolejnego poważnego zobowiązania tego typu – nie brakuje więc zainteresowanych rozwodnikami.

Decydując się jednak na rozpoczęcie takiej intymnej relacji z osobą, która niesie ze sobą taki oczywisty bagaż emocjonalny z przeszłości, warto dla własnej higieny duchowej pamiętać o kilku podstawowych zasadach, takich jak:

  • jeśli rozwodnik posiada dziecko, z którym utrzymuje dość bliskie relacje, zabezpieczenie tychże relacji i ich trwałość będzie dla niego najważniejsza na świecie i to właśnie dziecku podporządkuje on najpewniej większość swoich działań
  • rozwodnicy na szczere porozmawianie o swoich emocjach – zwłaszcza zaś o wydarzeniach z przeszłości, mogą potrzebować zdecydowanie więcej czasu i konieczne jest poświęcenie większej uwagi, aby otworzyli się przed nową osobą
  • nie naciskanie z jakimikolwiek poważnymi deklaracjami albo podejmowaniem kroków, które miałyby prowadzić do jakiegokolwiek sformalizowania związku – szczególnie, jeśli rozwód odbył się na przestrzeni niedalekiej przeszłości.

Więcej informacji
Chciałbyś dowiedzieć się więcej o technikach uwodzenia i związkach? Odwiedź stronę www.uwodzenie.org i sprawdź to.

(Visited 486 times, 1 visits today)