Apple to popularna i uważana za wysoce prestiżową firma. Produkowane przez nią laptopy – a raczej macbooki, bo tak są szerzej znane – są najwyższej jakości sprzętem, jednak nie są wolne od wad. Produkty każdej firmy posiadają jakieś charakterystyczne skłonności i ulegają często typowym uszkodzeniom – w niniejszym artykule wymieniamy kilka najistotniejszych, przypisanych sprzętom od Apple.

 

Wspólne cechy wszystkich laptopów

Laptopy wszystkich firm – mimo że wciąż powstają nowe, udoskonalone modele – opierają się na takich samych założeniach. Nawet jeśli wgrany jest nowy, zupełnie przełomowy system operacyjny, albo urządzenie zyskuje nowy, jeszcze cieńszy wygląd.Co za tym idzie, także najbardziej popularne awarie są podobne – na przykład ekran robi się czarny i obraz nie pojawia się na nim, choć wszystkie diody się świecą i widać, że sprzęt chodzi. Albo w ogóle nie chce się włączyć, bądź chodzi niezwykle głośno i dosyć szybko się nagrzewa. Częstymi problemami ze sprzętem są również kłopoty z kablem – przy wejściu jest zbyt luźny, coś nie łączy, albo trzeba nim dużo kręcić, by bateria laptopa się ładowała. W tym ostatnim przypadku sprawa jest dosyć prosta – koniecznie trzeba wymienić cały kabel lub jego część, albo gniazdo zasilania w laptopie. Jeśli nie pojawia się obraz, najczęściej zaradzić temu może wymiana układu BGA. Jeśli jednak nie chodzi cały komputer, niestety konieczne jest wymienienie całej płyty głównej. Przegrzewanie lub głośna praca macbooka (jak również jego wyłączanie się – rzadkie, bądź systematyczne) to często skutek niesprawnego układu chłodzenia – trzeba go wyczyścić lub wymienić. Jeśli zaś laptop wolno pracuje lub się czasem zawiesza, najczęściej zaradzi temu jedynie wymiana twardego dysku.

System OS X i naprawa

Na większości laptopów od Apple montowane jest oprogramowanie OS X – które znacząco różni się od Windowsa, z czego należy zdawać sobie sprawę. Niektóre rzeczy mogą irytować – na przykład różnice w wycinaniu czy odinstalowywaniu plików, a przede wszystkim brak klawisza del i panel zintegrowany nie z oknem programu, a z ekranowym paskiem. Jednakże system ten uznawany jest przy tym za bardzo solidny – i rzadko się psuje.

Jeśli już jednak system uległ jakiejś awarii lub coś dolega naszemu macbookowi, warto udać się do fachowego serwisanta, który to sprawnie naprawi – jak Dalian Trading. Naprawa laptopów w Szczecinie przebiega szybko, a ceny są rozsądne i unormowane w stosunku do powszechnie obowiązujących. Dalian Trading sprzedaje części do laptopów oraz same laptopy – również macbooki. Jeśli więc Twój sprzęt się nieodwracalnie zepsuje, możesz się tanio zaopatrzyć w nowy.

(Visited 351 times, 1 visits today)