Srebro koloidalne to w ostatnich kilku latach coraz bardziej popularny suplement diety. Co prawda antybakteryjne właściwości srebra znane są od stuleci, jednak do tej pory nie stosowano w żadnych preparatach witaminowo – mineralnych dodatku srebra. Czemu zatem właśnie dziś srebro koloidalne szturmem zdobywa rynek suplementów?Gdyż dziś z pomocą przychodzą nam osiągnięcia nanotechnologii. Dzięki nim możliwe jest stworzenie klarownej zawiesiny mikroskopijnych cząstek srebra w wodzie dejonizowanej, czyli pozbawionej ładunku elektrycznego. Dzięki temu nano cząstki srebra odpychają się wzajemnie, pozostając w ciągłym ruchu. Są to cząstki aktywne biologicznie, doskonale przyswajalne przez organizm. Z jakich względów warto stosować srebro koloidalne?

Srebro koloidalne – do picia czy do stosowania zewnętrznego?

Wiele osób stosuje srebro koloidalne jako suplement doustny. Czy to dobra strategia? Niekoniecznie. Co prawda srebro to kluczowy pierwiastek dla ochrony przeciwbakteryjnej, jednak najlepiej sprawdza się stosowany zewnętrznie. Dlaczego? Gdyż suplementacja jakiegokolwiek pierwiastka ma sens jedynie w stanie jego niedoboru. A srebro dostarczane z wodą, powietrzem i żywnością całkowicie pokrywa śladowe zapotrzebowanie na ten mikroelement. Zatem doustna suplementacja srebra nie powinna zaszkodzić, ale też zbytnio nie pomoże. Zaś deklarowane przez producentów cudowne działanie srebra znajduje pokrycie w badaniach in vitro, czyli na izolowanych komórkach czy tkankach, brak jednak jednoznacznych badań dotyczących zastosowania srebra u ludzi.

Ponadto z doustną suplementacją srebra wiąże się pewne ryzyko, srebro koloidalne nadaje się bowiem do spożycia, ale srebro jonowe – już nie. Srebro jonowe ma bowiem tendencję do kumulacji w organizmie i uszkadzania narządów. A producenci srebra gorszej jakości wykorzystują popularność srebra koloidalnego i nadużywają tego pojęcia. Prawdziwe srebro koloidalne to jednolita i klarowna zawiesina, bez tendencji do powstawania osadu na dnie. Im mniejszy rozmiar cząsteczek, tym lepsza bioprzyswajalność srebra; najlepszy jest rozmiar cząsteczek 0,005 mikronów (50 ppm). Takie srebro zakupić można np. w sklepie internetowym: https://sklep.hadwao.net

Twoja skóra pokocha srebro koloidalne

Jeśli już wiesz, że srebro koloidalne niekoniecznie sprawdzi się jako suplement doustny, pora dowiedzieć się, na jakim polu sprawdzi się idealnie. Mowa o skórze i jej wszelkich schorzeniach – od dolegliwości natury kosmetycznej, aż po poważne zmiany chorobowe. Srebro doskonale sprawdzi się zatem jako lek na trądzik, zmiany zapalne i ropne, podrażnienia skóry.

Ukąszenia owadów, obrzęki i zaczerwienienie skóry, alergie kontaktowe, rozległe poparzenia czy trudno gojące się rany – z nimi także srebro koloidalne da sobie radę. W szpitalach na oddziałach poparzeń czy dermatologicznych opatrunki nasączone koloidalnym srebrem to najlepsze zabezpieczenie ran, zaś rozpylanie srebra koloidalnego na wszystkich powierzchniach z powodzeniem zastępuje toksyczne środki dezynfekujące.

Artykuł powstał we współpracy z HadwaoNet – https://hadwao.net

(Visited 524 times, 1 visits today)