Komora hiperbaryczna to urządzenie, które umożliwia leczenie różnego rodzaju schorzeń oraz szybszą regenerację organizmu poprzez wdychanie tlenu w zwiększonym stężeniu. Tlen w komorze hiperbarycznej podawany jest pod wysokim ciśnieniem, co zwiększa saturację krwi.

To z kolei przekłada się na lepsze dotlenie komórek organizmu. Na czym polega tlenoterapia? Jakie zalety niesie ze sobą terapia tlenem w komorze hiperbarycznej? Odpowiedzi na postawione wyżej pytania znajdziesz w tym artykule.



Na czym polega tlenoterapia?

Tlenoterapia to metoda leczenia schorzeń powstałych na skutek niedotlenienia organizmu. Jednym z urządzeń przeznaczonych do leczenia tlenem jest komora hiperbaryczna, czyli szczelnie zamknięte urządzenie, w którym podawany jest pacjentowi tlen pod wysokim ciśnieniem. Zazwyczaj wynosi ono 3 atmosfery. Tlen podany w takiej formie zwiększa saturację krwi oraz powoduje lepsze dotlenienie organizmu.

Zabieg tlenoterapii zalecany jest m.in. osobom, które odbywają rekonwalescencję po zabiegach chirurgicznym. Terapia tlenem przyspiesza bowiem gojenie się ran oraz wspomaga leczenie schorzeń.

Jakie są zalety korzystania z komory hiperbarycznej?

Komora hiperbaryczna przeznaczona jest do wykonywania terapii tlenowej. Korzystają z niej przede wszystkim osoby, które cierpią na różnego rodzaju dolegliwości wynikające z niedotlenienia organizmu. Wiele osób decyduje się jednak na korzystanie z komory tlenowej profilaktycznie.

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej w Vitalea cieszy się dużym uznaniem wśród sportowców, którzy pragną zwiększyć wydolność organizmu oraz wśród osób, które chcą poprawić swoją pamięć i koncentrację.

Regularne sesje tlenoterapii pozwalają skutecznie poprawić zdrowie, a co za tym idzie, jakość życia.
Wdychanie tlenu w komorze hiperbarycznej przyspiesza regenerację organizmu oraz gojenie się ran, a także działa przeciwbólowo. Terapia tlenowa wpływa również korzystnie na dotlenienie mózgu po urazach neurologicznych.

Dla kogo przeznaczona jest komora hiperbaryczna?

Terapia tlenem w komorze hiperbarycznej to zabieg przeznaczony praktycznie dla każdego. Chętnie decydują się na niego osoby starsze oraz dzieci. Przeciwwskazaniem do korzystania z komory hiperbarycznej jest zaawansowana ciąża oraz wszczepiony rozrusznik serca.

W takiej sytuacji warto skonsultować się z lekarzem, przed rozpoczęciem tlenoterapii. Z terapii tlenowej można skorzystać w wielu różnych przypadkach. Jest to skuteczny sposób na regenerację mięśni po wyczerpującym treningu fizycznym oraz doskonała metoda na poprawę pamięci i koncentracji.

(Visited 21 times, 1 visits today)