Paradoks dotyczący nauki języków obcych polega na tym, iż możemy uczyć się danego języka przez wiele lat i nadal go nie znać. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy wbrew pozorom spoczywa nie tylko na samym uczniu, ale przede wszystkim na wykładowcy.

Podobny problem dotyczy wielu szkół oraz innych placówek w których to wykładany jest język obcy. Największą popularnością współcześnie cieszy się język angielski, który choć na pozór – prosty, to może przysporzyć wielu kłopotów. W tym miejscu rodzi się zasadnicze pytanie – w jaki sposób efektywnie uczyć się języka angielskiego? Oto odpowiedź.

Nauka dzielona przez dwa.

Naukę języka angielskiego można podzielić na dwie części. Pierwsza z nich to input – czytanie oraz słuchanie, druga zaś output – mówienie i pisanie. Same te umiejętności są niczym jeśli nie potrafimy czytać i słuchać ze zrozumieniem, co staje się jednym z największych problemów współczesnej edukacji.

W przypadku czytania doskonałą metodą jest zapamiętywanie każdego dnia pięciu nowych słów. Do owego procesu wykorzystać można przylepne karteczki na których z jednej strony umieszczone zostanie słówko angielskie – z drugiej zaś jego tłumaczenie.

Aby potwierdzić skuteczność tej formy wystarczy spojrzeć na statystyki. Okazuje się bowiem, iż przeciętny student zna 5-6tys słów w języka angielskim. Zapamiętywanie 5 słów dziennie przynosi znajomość 1825 słów w skali roku. Po maksymalnie trzech latach słownik będzie na tyle rozbudowany, iż z powodzeniem można będzie czytać prasowe artykuły oraz inne – nieskomplikowane publikacje w języku angielskim.

Słuchanie to podstawa.

W centrach edukacyjnych coraz śmielej wdraża się system słuchania. Jego celem jest usłyszenie jak największej ilości słów w jak najkrótszym czasie. W tej kwestii doskonale sprawdza się słuchanie audycji radiowych. Dzieje się tak za sprawą kilku czynników – po pierwsze audycje radiowe odznaczają się bogatym, poprawnym stylistycznie i zróżnicowanym słownictwem.

Po drugie – audycja może zostać zarejestrowana dzięki czemu mamy możliwość zapętlenia jej. Słuchać można podczas wykonywania domowych obowiązków takich jak sprzątanie, czy gotowanie, co pozwala łączyć przyjemne z pożytecznym.

Podsumowanie i wnioski.

Jeśli język angielski wciąż pozostaje dla nas zbyt trudny warto skorzystać z korepetycji. A skoro mowa o warszawskiej edukacji językowej warto zwrócić uwagę na fantastyczną ofertę renomowanej marki Lincoln – https://lincoln.edu.pl/. Obecnie jest to najlepsza szkoła języków obcych w naszym kraju.

Przez współpracy z “Tłumaczenia symultaniczne i konsekutywne – Biuro Tłumaczeń Skrivanek

 

 

(Visited 201 times, 1 visits today)