Możesz włączyć wiele pomysłów i koncepcji do obowiązkowego szkolenia, aby uczynić go trochę mniej stresującym

Możesz włączyć wiele pomysłów i koncepcji do obowiązkowego szkolenia, aby uczynić go trochę mniej stresującym. Oto 7 sposobów na dodanie emocji do kursu dla pracowników:

Utwórz dynamiczną strukturę

Stwórz strukturę, która pozwala łatwo ewoluować i rozwijać się w czasie, zamiast powtarzać tę samą treść każdego roku. Kiedy pracownicy w kółko widzą te same informacje, mogą pogubić się w kursie i nie zwracać uwagi na to, co naprawdę ważne. Dynamiczna struktura ułatwia aktualizowanie treści, oszczędzając czas i poprawiając doświadczenie osób uczących się.Skondensuj swoją treść

Czas potrzebny na ukończenie obowiązkowego szkolenia może być przytłaczający. Stwórz program nauczania, który zajmie twoim pracowniom 2 godziny lub mniej. Krótsze kursy szkoleniowe mogą pomóc uczestnikom zaangażować się i skoncentrować oraz doprowadzić do wyższych wyników testów.

Skoncentruj się na pracownikach

Twórz pytania z treścią dostosowaną do ról i obowiązków pracowników w Twojej organizacji. Pomoże to poprawić efektywność kursu i zdolność pracowników do odniesienia się do materiału. Zindywidualizowane podejście szkoleniowe sprzyja środowisku uczenia się o większej skuteczności testu.

Dodaj interaktywność i zaangażowanie

Opracuj kurs, który zapewni niezbędne szkolenie w zabawny sposób. Włącz elementy interaktywne do swojego szkolenia, posługując się grami, odgrywając role czy odtwarzając filmiki. Wybór należy do ciebie, o ile interakcja jest istotna i komplementarna do prezentowanej treści.

Daj swoim pracownikom wybór

Twoi pracownicy mogą już mieć przyswojone wiele informacji, które przekazywane są na szkoleniu i nie muszą przechodzić przez każdy temat kursu w całości. Jednym ze sposobów na szybkie wyselekcjonowanie uczestników, którzy są bardziej zaawansowani w danej kwestii jest wstępny test. Zadaj swoim uczestnikom od jednego do trzech pytań na początku każdej sekcji. Jeśli odpowiedzą poprawnie, znaczy, że znają już temat i natychmiast przechodzą do następnej sekcji. Jeśli odpowiedzą nieprawidłowo, zostaną im przedstawione dodatkowe informacje, a następnie ponowią próbę odpowiedzi.

Dodaj motywację

Pracownicy będą bardziej podekscytowani ukończeniem szkolenia, jeśli na końcu zostaną nagrodzeni. Przygotuj odznaki lub certyfikaty na zakończenie kursu, potwierdzając dobrze wykonaną pracę. Opierając się na polityce twojej organizacji, można nawet urządzić pewną konkurencję i dać nagrodę pracownikowi, który uzyskał najwyższą ocenę.

Ponownie oceń

Ważna jest ponowna ocena uczestników szkolenia. Potwierdź, że zawartość każdego kursu jest spersonalizowana i zależna od ról. Może to pomóc pracownikom pozostać zaangażowanym i poprawić swoje ogólne wyniki.

To tylko kilka sposobów, dzięki którym szkolenie może być mniej stresujące i bardziej ekscytujące. Jeśli szukasz nowych pomysłów, które pomogą Ci urozmaicić szkolenia dla firm, poznańska firma AmBiznes może być odpowiedzią na twoje wątpliwości. Specjaliści z AmBiznes od wielu lat prowadzą szkolenia dla firm, obok innych filarów swojej działalności. Odwiedź stronę internetową www.ambiznes.pl i sprawdź, jak AmBiznes może pomóc tobie i twojemu biznesowi.

(Visited 336 times, 1 visits today)