Z mediów ciągłe docierają do nas komunikaty, że szczęśliwym można być tylko wtedy, gdy ma się idealne ciało. Presja dotycząca szczupłej figury jest tak przytłaczająca, że większość z nas desperacko skacze z diety na dietę. Zapisujemy się na mnóstwo zajęć – aerobik, pływanie, siłownię. Takie zachowanie jest nie tylko nieskuteczne, ale wręcz ryzykowne. Jeśli dodać do tego przyjmowanie dziwacznych suplementów, mamy przepis na utratę zdrowia.Czym jest skuteczna dieta?

Skuteczna dieta odnosi się do zmiany trybu życia. Ta prawda jest trudna do przyjęcia, ale niestety nie da się jej obejść. Nie wystarczy kilkudniowa kuracja, żeby pozbyć się lat zaniedbań i wyrzeźbić wymarzoną figurę. Z tego powodu musisz odrzucić wszelkie diety-cud. Trzymaj się od nich z daleka. Nie ma nic gorszego niż diety, które opierają się na jedzeniu jednego produktu. Unikaj jak ognia jadłospisów mających za zadanie „oszukiwanie głodu”. Takie diety jedynie wycieńczają twój organizm. Musisz pamiętać o tym, że ich cudotwórcze działanie opiera się na… utracie wody. Nie jest możliwe spalenie tłuszczu w kilka dni! Owszem, nawet w mniej niż tydzień jesteś w stanie „zrzucić” parę kilo dzięki głodówce. Efektem rygorystycznych diet jest pozbywanie się z organizmu dużych ilości wody. W rezultacie na wadze zauważysz delikatną różnicę. Nie daj się jednak zwieść. Taki efekt odbija się bardzo szybko – wystarczy, że wrócisz na chwilę do poprzedniej diety.

Chcę schudnąć, ale nie mogę!

Jedynym sposobem na prawdziwie skuteczne odchudzanie jest zwrócenie się do profesjonalnego dietetyka. W Olsztynie godnym polecenia ośrodkiem jest Centrum Polkard. Dietetycy z placówki robią dokładny wywiad z pacjentem, analizują jego tryb życia, potrzeby i oczekiwania. Ostateczny dobór zaleceń to składowa wszystkich powyższych czynników. W rozmaitych artykułach można natknąć się na specyficzne porady, które mają dotyczyć każdego z nas. Większość z nich to bujdy. Bardzo popularne było np. postulowanie jedzenia przynajmniej 5-ciu posiłków dziennie. Rozbijanie jedzenia na kilka pomniejszych porcji miało być zbawiennym sposobem na szczupłą figurę. Prawdą jest jednak, że taka zasada będzie efektywna wyłącznie wobec części z nas. Wielu jest przyzwyczajonych do jedzenia 3 posiłków dziennie lub praca, którą wykonujemy uniemożliwia regularność posiłków. Jesteśmy różni, dlatego musimy indywidualnie dobierać sposoby odchudzania i kształtowania figury.

Różne rodzaje metabolizmu

Innym czynnikiem, który ma wpływ na skuteczność działania konkretnej diety jest metabolizm. Każdy z nas ma inne tempo przemiany materii. Zdarza się, że odchudzanie jest niemożliwe przez wzgląd na choroby metabolizmu. Niektóre z nich są wrodzone – dlatego tak ważna jest prawidłowa diagnostyka w poradni metabolicznej. W Olsztynie Centrum Polkard dokonuje specjalistycznych badań pozwalających na wyeliminowanie wszelkich zaburzeń przemiany materii. Specjaliści sprawdzają skład ciała i zapotrzebowanie energetyczne, układają dietę oraz zapewniają odpowiednią motywację.

(Visited 226 times, 1 visits today)