U blisko połowy mężczyzn powyżej 40 roku życia regularnie pojawia się problem zaburzenia erekcji. Dla większości mężczyzn jest to bardzo duży problem, ponieważ impotencja traktowana jest przez nich jak utrata męskości. Niestety bardzo często mężczyźni nie wybierają się do lekarza, by pomógł im w walce z problemem, lecz po prostu rezygnują z życia seksualnego. To błąd – zdecydowanie lepszym pomysłem jest zapoznanie się z możliwymi przyczynami zaburzeń potencji, ponieważ dzięki tej wiedzy będzie można walczyć z tym problemem.Różne przyczyny impotencji

Siedzący tryb życia – wielu mężczyzn nie widzi związku pomiędzy swoim trybem życia, a pojawiającymi się zaburzeniami erekcji. Oczywiście te dwie kwestie są ze sobą silnie powiązane, dlatego też warto o tym pamiętać na co dzień i starać się odżywiać zdrowo. Dodatkowo nie można zapominać o konieczności uprawiania sportu – można zdecydować się na dowolną aktywność fizyczną, istotne jest tylko, by nie zapominać o regularności. Dlaczego ruch jest tak ważny? Ponieważ u osób prowadzących siedzący tryb życia naczynia krwionośne zwężają się, a tym samym z czasem zaczynają się problemy z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu.

Palenie tytoniu – część palaczy nie zdaje sobie sprawy z tego, że palenie tytoniu negatywnie wpływa na potencję. To nic dziwnego, bowiem na opakowaniach papierosów nie można znaleźć informacji na ten temat, dlatego też warto samodzielnie szukać przyczyny problemów z erekcją. Dym tytoniowy jest substancją, która ogranicza wydzielanie testosteronu, a tym samym powoduje obniżenie popędu seksualnego oraz powoduje problemy z pojawieniem się erekcji.

Walka z impotencją – jak się za to zabrać?

W wielu przypadkach dobre efekty przynosi stosowanie środków farmakologicznych, która można porównać sprawdzając ranking tabletek. Możliwości jest wiele, bowiem w asortymencie aptek można znaleźć między innymi tabletki na erekcję, ale także inne preparaty na potencję (na przykład do wstrzykiwania przed stosunkiem). W przypadku wielu mężczyzn dobrze sprawdzają się tradycyjne tabletki, których zadaniem jest poprawienie jakości erekcji oraz jej długie utrzymanie, często możliwe jest odbycie więcej niż jednego stosunku. Kiedy leki na potencję nie działają konieczne może okazać się przeprowadzenie operacji, w czasie której wszczepione zostają protezy. Jak widać jest wiele możliwości radzenia sobie z impotencją, dlatego też nie warto wstydzić się tego problemu i udać się do specjalisty, który wskaże najbardziej odpowiednią metodę leczenia.

(Visited 276 times, 1 visits today)