Nasz szybki tryb życia, mnogość zadań i ról sprawiają, że szukamy odskoczni. Chcemy się wyluzować, zapomnieć o problemach, oderwać się od codzienności. To nic dziwnego. Często sięgamy po alkohol lub idziemy na zakupy albo do kasyna. Sprawia nam to przyjemność, więc sięgamy po to coraz częściej. Jeśli nad tym panujemy – wszystko jest dobrze. Gorzej, jeśli odczuwamy przymus powtórzenia tej czynności. Może to oznaczać początek nowych problemów. Czujesz, że życie wymyka Ci się spod kontroli?

Obserwuj się!

Musisz poznać siebie i swoje reakcje. Jeśli czujesz, że kasyno stało się Twoim drugim domem, albo nie potrafisz wytrzymać dnia bez zakupów, daj sobie czas. Zrezygnuj na trochę z tych przyjemności.

Naucz się odpoczywać z książką lub postaw na wypoczynek aktywny. Spotykaj się z ludźmi i nie zostawaj sam. Upewnij się, że w przypadku krytycznej sytuacji możesz liczyć na pomoc bliskiej Ci osoby. Obawiasz się, że to zabrnęło za daleko?

Przepuszczasz na zakupach wszystkie oszczędności, chociaż obiecywałeś sobie, że za te pieniądze zabierzesz dzieci na wakacje? Reaguj natychmiast! Wybierz się na spotkanie z terapeutą i opowiedz o swoich problemach.

Nie zamykaj się w czterech ścianach. Nie spodziewaj się także, że z dnia na dzień uporasz się z uzależnieniem. Trudności pokonuj małymi kroczkami. Nie wymagaj od siebie zbyt wiele – to może pogorszyć sytuację.

Gdzie szukać pomocy?

Metod leczenia uzależnień jest sporo. Wszystko zależy od etapu choroby oraz od czasu, jaki możesz poświęcić na terapię. Najważniejszym punktem jest zrozumienie siebie i mechanizmów swojego uzależnienia.

Bez tego nie będziesz w stanie pójść dalej. Jeśli Twoje uzależnienie jest już na tyle silne, że nie możesz sobie z nim poradzić, zdecyduj się na terapię w ośrodku. Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach ośrodek może kojarzyć się pozytywnie!

Odwiedź stronę www.drogapowrotna.pl i przekonaj się, że terapia może odbywać się w przyjemnych wnętrzach. Leczenie uzależnień behawioralnych trwa 28 dni.

W tym czasie zdobędziesz wiedzę, która pomoże Ci się zmierzyć z niewidzialnym wrogiem. Gotowy? W takim razie jak najszybciej skontaktuj się z ośrodkiem i podaruj sobie nowe, lepsze życie.

(Visited 238 times, 1 visits today)