Wybierając kurs językowy, często płacimy w ciemno za cały miesiąc z góry. Niestety później okazuje się, że nauka daną metodą czy w danej grupie zwyczajnie nam nie odpowiada. Zajęcia są nudne, a ich poziom zupełnie niedostosowany do naszych umiejętności. Czy możemy tego uniknąć? Wystarczy skorzystać z lekcji próbnych!

Lekcje próbne

Lekcje próbne to coś, co powinna oferować każda dobra szkoła językowa, która naucza metodami bezpośrednimi. I co ważne, nie powinny być one płatne. Chęć uczestnictwa w takich zajęciach nie jest od razu traktowana jako zapisanie się na kurs. Dopiero po odbyciu takich lekcji możemy podjąć decyzję, czy taki kurs rzeczywiście nam odpowiada.Ważne, żeby takie lekcje trwały minimum dwie godziny. Dobrze również byłoby, gdyby lekcje próbne odbywały się na regularnych zajęciach z istniejącą już grupą. Tylko w ten sposób będziemy mogli sprawdzić, jak rzeczywiście przebiegają dane zajęcia. Lekcje próbne dają nam okazję do zapoznania się z metodami nauczania, a także do poznania prowadzących. Po zajęciach dopiero okaże się, czy rzeczywiście odnajdujesz się w takiej, a nie innej formie prowadzenia zajęć.

Szkoła językowa online Skrivanek

A co z poziomem?

Nasz poziom języka oraz poziom całej grupy, to kolejna kwestia, która odgrywa bardzo ważną rolę. Nie może być takiej sytuacji, że w jednej grupie znajdują się osoby, które znają język angielski na poziomie podstawowym oraz takie, które umieją już w miarę płynnie mówić w obcym języku. W tym przypadku lektor będzie musiał dostosować poziom wiedzy do wszystkich kursantów, co niekoniecznie przyniesie dobre efekty. Ci, którzy są lepsi, nie otrzymają wystarczającej dawki wiedzy. Z kolei ci najsłabsi mogą mieć problemy z jej przyswojeniem, bo poziom będzie gdzieś pośrodku.

Szkoła językowa powinna więc już na wstępie przeprowadzić tekst kwalifikacyjny bez żadnego przygotowania, tak by określić Twój realny poziom. W ten sposób znajdziesz się w grupie, w której nie ma ani lepszych, ani gorszych osób od Ciebie.

Grzegorz Hanus
Powyższy artykuł powstał przy współpracy ze szkołą języka angielskiego w Częstochowie tarkowski.edu.pl.

(Visited 1 498 times, 1 visits today)