Scena muzyczna w naszym kraju rozwija się niezwykle dynamicznie. Popularność programów rozrywkowych typu „Mam Talent”, pozwoliła wielu młodym i utalentowanym artystą pokazać się i rozwinąć skrzydła. Jednak szybko zyskaną popularność, można w równie łatwy sposób stracić.

Kto więc jest na dzień dzisiejszy jest najpopularniejszym polskim muzykiem? A przede wszystkim, co jest dzisiaj wyznacznikiem popularności?Gdzie więc szukać informacji na ten temat? Odpowiedź jest prosta – tam, gdzie jest najwięcej osób, a mianowicie na Facebook’u. Serwis zrzeszający ponad trzy miliardy ludzi, jest idealnym wyznacznikiem panujących trendów i upodobań dzisiejszej widowni. Można pokusić się o stwierdzenie, że „lajki” na oficjalnym profilu, mówią więcej o popularności artysty niż ilość sprzedanych płyt.

Kto ma najwięcej lajków?

1.Kamil Bednarek – Bezapelacyjnie uplasowany na pierwszym miejscu, jego oficjalny profil na dzień dzisiejszy uzbierał aż 1 530 639 lajków.
2.Miejsce drugie dla wielu może być zaskoczeniem, ale liczby nie kłamią. Z ilością 1 400 576 łapek w górę na środkowy stopień podium wkroczył black metalowy zespół Behemoth.
3.Miejsce trzecie trafiło do znanej i najwyraźniej popularnej Słowianki pseudonimem Cleo. Jej profil polubiło 1 324 099 fanów.
4.Zaraz za podium znalazł się założony w 2002 roku w Olsztynie, rockowo – folkowy zespół Enej.
5.Miejsce piąte przypadło Michałowi Sobolewskiemu, który w świecie muzyki bardziej znany jest pod pseudonimem Sobota. Oficjalny profil rapera „lubi” już 975 419 osób.
6.Kolejne miejsce i kolejny raper. Na szóstej pozycji uplasował się Jan Paweł Kapliński, który na scenie znany jest jako Pezet. Jego profil uzbierał już całe 943 038 „kciuków w górę”.
7.Siódmy z najpopularniejszych polskich twórców to Tomasz Iwanca, czyli trzeci z kolei raper na naszej liście. Grubsona – bo pod takim pseudonimem występuje, możecie znać z utworów takich jak „Na szczycie” czy „Naprawimy to”.
8.Miejsce ósme trafia do ostatniego już na tej liście rapera. A mianowicie Adama „O.S.T.R” Ostrowskiego. Którego dwie ostatnie płyty – Podróż zwana życiem i Życie po śmierci podbiły serca fanów w całym kraju. Jego profil liczy sobie 805 984 polubień.
9.Ewy Farny przedstawiać nie trzeba. Jedna z artystek którą mieliśmy szanse poznać właśnie dzięki jej występowi w jednym z muzycznych programów rozrywkowych. Dziś na jej profilu jest już 794 792 lajków.
10.Naszą dziesiątkę najpopularniejszych polskich twórców zamyka dobrze znana piosenkarka Sylwia Grzeszczak. Pierwszy raz mieliśmy szanse usłyszeć ją w 1994 roku – w programie Od przedszkola do Opola. Na dzień dzisiejszy może pochwalić się 783 715 polubieniami swojego oficjalnego profilu.

Trzeba jednak pamiętać, że Facebook, jest witryną, którą charakteryzuje ciągła zmiana. Im wyższe słupki popularności, tym szybciej można spaść ze szczytu. Dlatego jeśli chcemy pozostawać na bieżąco z rankingiem najpopularniejszych artystów, należy ciągle śledzić zmiany i panujące trendy.

MS

Artykuł został przygotowany przy współpracy z firmą fmpro.pl specjalizującą się w organizacji eventów i koncertów.

(Visited 167 times, 1 visits today)