Zapraszamy do wrocławskiej Piekarni – Centrum Sztuk Performatywnych, ul. Księcia Witolda 62-67, na pokazy spektaklu „Poskromienie” w reżyserii Moniki Pęcikiewicz. Spektakl będzie można obejrzeć 14, 15 i 16 kwietnia br.



Jak pisze w recenzji Michał Hernes: „Tym razem grają w fantastycznej przestrzeni wrocławskiej Piekarni, udostępnionej przez Instytut Grotowskiego. Wytaczają w trwającym konflikcie ciężkie, artystyczne działa. I inaczej niż oponenci z Zapolskiej, nie chybiają. W smutnym, pełnym niedopowiedzenia, niespełnienia i lęku spektaklu opowiadają o rozpadzie więzi – rodzinnych, społecznych. O tym, jak gryziemy się w język, gdy chciałoby się powiedzieć wprost. O tym, jak rezygnujemy z siebie, odtwarzając, a nie stwarzając”.

Poskromienie złośnicy” Williama Shakespeare’a to w zasadzie tylko niewielka inspiracja przy tworzeniu tego spektaklu. Przedstawienie to swoisty powrót Moniki Pęcikiewicz do teatru, aktorek i aktorów – tak dobrze znanych we Wrocławiu – do wytężonej wspólnej pracy. Spektakl to odpowiedź na doświadczenie kryzysów, wynikających z różnorodnych poskromień wymuszanych na ludziach przez kulturę i społeczeństwo. Przedstawienie dotyka kondycji indywidualnej i zbiorowej tego artystycznego kolektywu. O naszym tu i teraz. O wolności. O nieprzekraczalnych granicach. Intymne i jednocześnie spektakularne, rozgrywane w niesamowitej przestrzeni zaprojektowanej przez Katarzynę Borkowską. Nie można tego przegapić!

REŻYSERIA MONIKA PĘCIKIEWICZ

SCENOGRAFIA, KOSTIUMY KATARZYNA BORKOWSKA

OBSADA: KASIA DUDEK, ANNA ILCZUK, AGNIESZKA GLIŃSKA, MARTA ZIĘBA, MICHAŁ OPALIŃSKI, ALEKSANDER KALETA, WOJCIECH ZIEMIAŃSKI, TOMASZ LULEK, MATEUSZ ZNANIECKI

CZAS TRWANIA: ok. 100 minut (bez przerwy)

PRAPREMIERA SPEKTAKLU ODBYŁA SIĘ 5 MAJA 2019

Piekarnia | Centrum Sztuk Performatywnych

Księcia Witolda 62-67, Wrocław

Terminy:

14 kwietnia 2023, godz. 19:00

15 kwietnia 2023, godz. 19:00

16 kwietnia 2023, godz. 19.00

Miejsce grania spektaklu:

PIEKARNIA Centrum Sztuk Performatywnych, ul. Księcia Witolda 62-67, Wrocław

Bilety w cenie od 20 zł do 40 zł do nabycia na: ekobilet.pl oraz na godzinę przed spektaklem w PIEKARNIA Centrum Sztuk Performatywnych, ul. Księcia Witolda 62-67, Wrocław

Producenci:

Teatr Polski – w podziemiu / Polski Theatre in the underground (Fundacja Teatr Polski – TP dla Sztuki),

Instytut im. Jerzego Grotowskiego,

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego,

Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach,

Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

 

 

(Visited 43 times, 1 visits today)