Stolica nieustająco przyciąga turystów niemal z całego świata. Warszawa się rozwija, a tym samym powstaje coraz więcej miejsc, które z pewnością warto odwiedzić. Jakich? Przedstawiamy, gdzie się wybrać jeśli chodzi o wycieczki po Warszawie.

Neon Muzeum

Nietuzinkowe miejsce – jedno z niewielu muzeów neonów na całym świecie, o którym rzadko wspomina się w przewodnikach. Tymczasem, możemy znaleźć tutaj reklamy świetle powstałe po II wojnie światowej. Neon Muzeum znajduje się na terenie Soho Factory (Mińska 25). Prężnie działa i rozwija się już od pięciu lat. Zobaczymy w nim ponad 60 różnych neonów pochodzących w większości z lat 60. i 70. dwudziestego wieku.Pałac Kultury i Nauki

42-piętrowy symbol Warszawy. Był prezentem Związku Radzieckiego dla Warszawy (a tym samym jego dominowania w Polsce). Możemy z niego podziwiać przepiękną panoramę Warszawy znajdując się na wysokości 114 metrów. Widok jest z pewnością imponujący, dlatego zachęcamy do odwiedzenia tego wieżowca.

Wycieczki po Warszawie: Łazienki Królewskie

Każdy, kto wybiera się do Warszawy, powinien na swojej liście wpisać Łazienki Królewskie. Ten zespół pałacowo-parkowy to jedno z najbardziej magicznych miejsc w Polsce. Możemy spacerować podziwiając piękno przyrody, obejrzeć miejsce zetknięcia się historii, zabytków z przyrodą. Park nadaje się także idealnie do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Jeśli chcemy zagłębić się w historię Łazienek Królewskich, warto wybrać się na wycieczki po Warszawie z przewodnikiem.

Cerkiew Marii Magdaleny

Ta prawosławna cerkiew znajduje się przy Alei Solidarności 52 (Praga Północ). Wpisana została do rejestru zabytków w 1965 roku. Została wzniesiona w II połowie XIX wieku z potrzeby społeczności rosyjskiej, która zaczęła się osiedlać na tych terenach. Składa się z pięciu kopuł, wnętrze jest bardzo bogate, przepełnione złotymi elementami.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Jedno z najczęściej odwiedzanych muzeów w Warszawie. Oferuje szereg atrakcji – połączenie technik audiowizualnych z przedmiotami, budynkami pozostałymi po powstaniu. Muzeum Powstania Warszawskiego Powstało w 2004 roku. Muzeum prowadzi również działalność naukowo-badawczą, która jest poświęcona powstaniu warszawskiemu. Nieustająco dba także o uświadamianie pokoleń o ważności tamtych wydarzeń.

(Visited 431 times, 1 visits today)