Wbrew pozorom, wybranie suszarki na pranie wydaje się być prostym zadaniem. Nic bardziej mylnego. Często decydujemy się na tanie modele, w których po bardzo krótkim czasie wyginają się pręty, rdzewieją i wyłamują się. Ważne jest także rozmieszczenie prania na suszarce – w przeciwnym wypadku będzie schło bardzo długo i nieprzyjemnie pachniało. W tradycyjnych suszarkach pranie jest zbyt gęsto rozwieszone, co uniemożliwia prawidłowe suszenie. Jaką suszarkę zatem warto wybrać?Suszarki na pranie: przegląd

Najpopularniejszą suszarką na pranie jest suszarka skrzydłowa. Posiada rozkładane “skrzydła” suszarki, dzięki czemu charakteryzuje się dość sporą długością (ok. 20 metrów). Jej zaletą jest to, że możemy na niej zawiesić ok. 20 kg prania. Choć nie wszystkie modele są na tyle wytrzymałe i po pewnym czasie możemy zaobserwować wyginanie się rurek i prętów. Jej minusem jest fakt, że zajmuje sporo miejsca. By swobodnie z niej korzystać, potrzebny jest duży balkon, korytarz bądź łazienka. Nie będzie odpowiednia do małych mieszkań, a to przecież głównie do mieszkania w bloku kupujemy suszarkę. Pranie także nie będzie szybko schło, jeśli suszarka na pranie nie będzie stała w miejscu, gdzie panuje przewiew.

Suszarka na pranie rozsuwana

Jeśli jednak zależy nam na tanim rozwiązaniu, które posłuży nam dłuższy czas, warto wybrać taką suszarkę na pranie, która jest dodatkowo wzmacniania, a po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca. Powinna się charakteryzować dużą stabilnością oraz wygodą użytkowania. Niektóre suszarki skrzydłowe rozsuwane posiadają wyprofilowane krawędzie do zawieszania bielizny lub koszul na wieszakach. Dobrze jest również wybrać taki model, który posiada antypoślizgowe kółka.

Suszarka na pranie pionowa

Ten model sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach. Idealnie nada się do suszenia pościeli, ręczników, płaszczy czy koszul, dzięki swojej wysokości. Możemy wybierać modele w zależności od ilości “pieter”. Obecnie możemy kupić suszarkę na pranie do 4 pięter. Sprawdzi się także na balkonach. Jej minusem jest jednak to, że nie posiada zbyt dużej powierzchni, na której możemy rozwiesić pranie.

(Visited 526 times, 1 visits today)