Kursy sportowe online – dlaczego warto z nich skorzystać?

Nieustanny rozwój kariery to m.in. zdobywanie doświadczeń i poszerzanie swoich kompetencji w ramach różnych, wartościowych szkoleń. Warto pamiętać, że nie tylko nasza ambicja nakazuje zdobywać kolejne umiejętności. Wymusza to również niejako charakter dzisiejszego rynku pracy. Wielu rzeczy można nauczyć się podczas codziennej pracy, natomiast o innych poczytać w Internecie albo w podręcznikach. Jednak najbardziej sprawdzona formuła zdobycia konkretnej wiedzy, to kursy sportowe online!

 

  1. Trener personalny
  2. Kursy sportowe online
  3. Instruktor pływania – zdobywanie wiedzy w postaci kursu online
  4. Trener przygotowania motorycznego

Kursy instruktorskie online są tak samo ważne jak te przeprowadzane stacjonarnie.

Trener personalny

Trener personalny pracując indywidualnie z podopiecznymi albo w ramach klubu fitness ma wiele różnych obowiązków, do których zalicza się m.in.: wyznaczanie celów, rozpisywanie diet i treningów, indywidualne konsultacje, budowanie relacji interpersonalnych, obsługa sprzętu, dbanie o bezpieczeństwo i komfort, analiza postępów, czy udział w różnych akcjach promocyjnych. Kurs trener personalny online jest doskonałym rozwiązaniem dla osób zainteresowanych tym tematem i rozwojem swoich kompetencji. Kursy sportowe przez Internet to bez wątpienia nowoczesna i bardzo wygodna forma zdobywania wiedzy. Dlatego nie ma się co dziwić, że coraz więcej osób zdobywa wiedzę w postaci kursu online.
 

Kursy sportowe online

Jeśli interesuje Cię nieustanny rozwój kariery i poszerzanie kompetencji w ramach szkoleń, kursy sportowe online w Kar-Group są odpowiednim rozwiązaniem! Chcesz prowadzić indywidualne treningi? A może szukasz pracy na siłowni, w klubie fitness lub sportowym? Szkolenie dla przyszłych i obecnych trenerów personalnych zwiększa kwalifikacje w zakresie planowania, motywacji, organizacji, dietetyki czy wystąpień publicznych. To także propozycja dla aktywnych, którzy chcą profesjonalnie i zawodowo dzielić się swoją pasją. Dodatkowo po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat!

Instruktor pływania – zdobywanie wiedzy w postaci kursu online

Pływanie to jedna z podstawowych umiejętności, które są przydane w życiu. Wchodząc w rolę zawodowego instruktora pływania, należy przede wszystkim nauczyć się prowadzić profesjonalne treningi – zarówno indywidualne, jak i grupowe, dla różnego rodzaju odbiorców (niemowlęta, dzieci w wieku wczesnoszkolnym, nastolatkowie, dorośli, seniorzy). Wymaga to udoskonalenia metod treningowych oraz umiejętności interpersonalnych. Oprócz tego instruktorzy pływania czuwają nad bezpieczeństwem oraz zdrowiem podopiecznych. Przebieg kursu pływania wygląda następująco:

  • kursant otrzymuje dostęp do platformy e-learningowej;
  • uczestnictwo w kursie pozwala się zapoznać z wartościowymi materiałami szkoleniowymi;
  • kursant zalicza egzamin wewnętrzny;
  • po odbyciu kursu zostanie przyznany certyfikat (na certyfikacie nie ma adnotacji, że kurs odbył się drogą internetową).

Trzeba pamiętać, że bez odpowiedniego przygotowania pływackiego, sukces w tej dziedzinie sportu będzie niemal niemożliwy. Kurs instruktor pływania stwarza perspektywę pracy w klubach, akademiach czy ośrodkach sportu, pływalniach oraz w ramach treningów indywidualnych.

Trener przygotowania motorycznego

Praktycznie wszyscy wyczynowi sportowcy powinni pracować nie tylko nad techniką i wydolnością, ale także nad motoryką. Zadania profesjonalnego trenera przygotowania motorycznego obejmują m.in. indywidualne i drużynowe prowadzenie zawodników pod kątem treningu i dążenia do ustalonego celu, zwiększanie świadomości na temat możliwości własnego ciała, współpracę ze sportowcami w celu zbudowania sprawności fizycznej, rozpisywanie zadań i kontrola postępów oraz szkolenia z zakresu obsługi urządzeń. Trener przygotowania motorycznego współpracuje przede wszystkim z wyczynowymi sportowcami i sportowcami amatorami.

Kurs trener przygotowania motorycznego online przygotowuje uczestników do pracy w ośrodkach sportu i rekreacji, klubach sportowych, ośrodkach kultury, związkach sportowych, jak również w klubach komercyjnych i stowarzyszeniach. Kursy instruktorskie przez Internet przyciągają coraz więcej osób chcących poszerzyć swoją wiedzę. Nie zwlekaj i skorzystaj z nich już dziś!
Na koniec warto też wspomnieć, że przepis § 11 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 30 lipca 2002 r., stwierdza, że uczniowie dwóch ostatnich klas ponadgimnazjalnej lub ponadpodstawowej szkoły mistrzostwa sportowego mogą uczestniczyć w prowadzonym w szkole kursie instruktorskim w uprawianej przez nich dyscyplinie sportu.

(Visited 9 times, 1 visits today)