Dezynfekcja jest ważna w codziennym zachowaniu odpowiednich zasad higieny i ma fundamentalne znaczenie w ochronie zdrowia. Można powiedzieć, że to kluczowy element walki z wirusami oraz bakteriami. Dlatego w dobie pandemii regularna dezynfekcja może mieć wpływ nie tylko na zdrowie, ale także życieHigiena rąk

Przeprowadzana regularnie zapewnia nam bezpieczeństwo. Bardzo istotne, aby używać profesjonalnych preparatów, przebadanych i posiadających odpowiednią dokumentację. Takie środki są w stanie zapewnić ochronę powierzchni i usunąć z niej każdy patogen. Dlatego prawidłowa i profesjonalnie przeprowadzona dezynfekcja powierzchni jest tak ważna, a odpowiedni dobór preparatu to podstawa.

Wirusy, bakterie i inne patogeny

Drobnoustroje chorobotwórcze, w tym wirusy, bakterie i inne patogeny są właściwie wszędzie, szczególnie w miejscach użyteczności publicznej, gdzie ryzyko związane z infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi jest o wiele wyższe.

Należą do nich min.: placówki medyczne, galerie handlowe, biurowce, hotele, szkoły, przedszkola, szkoły, gabinety kosmetyczne, obiekty gastronomiczne. Właściciele tych obiektów i służby powinny i muszą zadbać o ten proces, ponieważ w innym przypadku następuje niezamierzone rozprzestrzenianie się szkodliwych drobnoustrojów, które mogą doprowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych.

Miejsca publiczne a zachownie środków bezpieczeństwa

W miejscach publicznych wynika to z większej rotacji osób, stąd tak ważne, aby dokonać właściwego wyboru środków, które skutecznie zwalczą zarówno bakterie, jak i wirusy.

Nasz sklep oferuje min. chusteczki do dezynfekcji, koncentraty, płyny do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu, preparat do dezynfekcji i mycia powierzchni, środki dezynfekcji do stosowania w miejscach publicznych, piankę do wstępnej dezynfekcji i mycia narzędzi chirurgicznych.

I tak np. gabinety stomatologiczne są miejscem, w którym istnieje ryzyko niebezpieczeństwa zdrowia pacjenta i personelu. Zagrożeniami dla personelu jest kontakt z aerozolem, który powstaje przy użyciu narzędzi obrotowych natomiast pacjenci mogą ulec zakażeniu przede wszystkim poprzez zastosowanie źle zdezynfekowanych narzędzi. Dlatego tak ważne jest zachowanie odpowiedniej dezynfekcji oraz sterylizacji w gabinetach stomatologicznych.

Ogromne znaczenie ma dezynfekcja powierzchni, która służy do różnego rodzajów zastosowań, właściwym środkiem bakteriobójczym i wirusobójczym. Powinien być wykorzystywany w pomieszczeniach oraz do przedmiotów np.: gastronomicznych czy też przy wyposażeniu gabinetów lekarskich.

Nasze środki do dezyfekcji działają nawet w środowisku trudnym więc skutecznie dezynfekują bez narażenia użytkownika na nieprzyjemne skutki zdrowotne.

 

(Visited 186 times, 1 visits today)