Wiele osób chorujących na nowotwory boryka się z problemem znacznego wypadania włosów w trakcie chemioterapii. W takim przypadku wsparciem mogą być peruki. Aby pomagać chorym, wiele fundacji umożliwia obecnie oddanie włosów na perukę. Jak to zrobić? Wyjaśniamy!Wiele osób chorujących na nowotwory boryka się z problemem znacznego wypadania włosów w trakcie chemioterapii. W takim przypadku wsparciem mogą być peruki. Aby pomagać chorym, wiele fundacji umożliwia obecnie oddanie włosów na perukę. Jak to zrobić? Wyjaśniamy!

Gdzie przekazać włosy na perukę?

Osoby, które chciałyby przekazać swoje ścięte włosy, by pomóc osobom z nowotworami, mogą obecnie zrobić to bardzo łatwo. Jak i gdzie oddać włosy na perukę?

Organizowane są różne akcje, wśród których najpopularniejsza to akcja Daj Włos! – pomagamy z Fundacją Rak’n’Roll. Fundacja ta już od kilku lat organizuje akcje polegające na zbiórce ściętych włosów, które następnie przekazywane są do firmy przerabiającej je na wysokiej jakości peruki. Aby przekazać włosy w ramach akcji Daj Włos!, należy odpowiednio je przygotować, a następnie wysłać je wraz z oświadczeniem dostępnym na stronie do Fundacji.

Zbiórki włosów organizowane są również przez niektóre salony fryzjerskie, które przekazują je do fundacji zajmujących się przygotowywaniem z nich peruk dla osób z nowotworami.

Jakie włosy można oddać na perukę?

Nie wszystkie włosy będą nadawały się do przygotowywania peruki. Jakie wymagania powinny one spełniać?

1. Długość włosów
Włosy powinny mieć długość przynajmniej 25 centymetrów. Z takich włosów przygotowuje się peruki krótkie. Gdy będą one dłuższe, wtedy można stworzyć z nich peruki długie.

2. Jakość włosów
Włosy oddane do przygotowania peruki muszą również charakteryzować się odpowiednią jakością. Nie powinny być one rozjaśnianie, a także zaniedbane, ponieważ z takich włosów nie można przygotować peruki.

3. Przygotowanie włosów
Gdy włosy mają być przekazane do przygotowania peruki, nie należy przed ich ścięciem stosować na nie odżywki. Również włosy muszą być suche oraz splecione w warkocze i związane gumkami po obu stronach.

(Visited 71 times, 1 visits today)