Chcesz kupić kapcie do przedszkola dla swojej pociechy? W takim przypadku zobacz, jakie parametry są wtedy najważniejsze, by mały przedszkolak mógł korzystać z nich wygodnie i wspierały one rozwój jego stópek!Chcesz kupić kapcie do przedszkola dla swojej pociechy? W takim przypadku zobacz, jakie parametry są wtedy najważniejsze, by mały przedszkolak mógł korzystać z nich wygodnie i wspierały one rozwój jego stópek!

Dlaczego dobór kapci do przedszkola ma duże znaczenie?

Wielu rodziców nie zwraca uwagi na dobór kapci do przedszkola. Jednak również w tym przypadku trzeba pamiętać o tym, jak duże znaczenie ma istota odpowiedniego obuwia dziecięcego.

Właściwie dobrane kapcie dla dzieci bartek będą mogły zapewnić dziecku codzienny komfort podczas zabawy i nauki w przedszkolu i jednocześnie nie będą one zaburzały rozwoju stóp, który nadal odbywa się w wieku przedszkolnym.

Czym powinny cechować się dobre kapcie do przedszkola?

Przy zakupie kapci do przedszkola należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Jakie powinny być kapcie do przedszkola?

1. Miękkie i elastyczne – jednocześnie powinny być na tyle usztywnione przy zapiętku, by dobrze trzymać stopę.
2. Przewiewne – najlepiej, aby kapcie dziecięce do przedszkola były wykonane z materiałów umożliwiających cyrkulację powietrza, na przykład z tkaniny, siateczki, miękkiej skóry naturalnej. Można też wybrać kapcie z otwartą górą dla lepszej przewiewności.
3. Łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu – najczęściej polecane są kapcie na rzepy.
4. Dopasowane do stóp – powinny odpowiadać budowie dziecięcych stóp, a w przypadku wad stóp najlepiej zdecydować się na kapcie ortopedyczne dla dzieci.
5. Antypoślizgowe – podeszwa kapci powinna być elastyczna, ale również antypoślizgowa, by zapewniać bezpieczeństwo.

Polecane marki oferujące kapcie dla dzieci

W sprzedaży można znaleźć kapcie dla dzieci od wielu producentów. Najlepiej zdecydować się na te od sprawdzonych marek, na przykład jak kapcie dziecięce Kornecki, Bartek, Befado.

Nie powinno się kupować bardzo tanich kapci dla dzieci czy kapci przypominających skarpetki, które nie będą zapewniały właściwego wsparcia dla stópek.

(Visited 70 times, 1 visits today)