Zabiegi z dziedziny kosmetyki estetycznej stają się bardzo popularne, a my jako klienci coraz chętniej po nie sięgamy. Nie ma w tym nic złego, ale należy pamiętać, iż tego typu ingerencje w nasze ciało mogą być dla nas niebezpieczne jeżeli nie zostaną one wykonane prawidłowo. Zabiegi z kręgu kosmetyki estetycznej muszą być zawsze wykonywane przez profesjonalistów, którzy dokładają wszelkich starań, aby były one wykonywane prawidłowo.

Zabiegi z dziedziny kosmetyki estetycznej stają się bardzo popularne, a my jako klienci coraz chętniej po nie sięgamy. Nie ma w tym nic złego, ale należy pamiętać, iż tego typu ingerencje w nasze ciało mogą być dla nas niebezpieczne jeżeli nie zostaną one wykonane prawidłowo. Zabiegi z kręgu kosmetyki estetycznej muszą być zawsze wykonywane przez profesjonalistów, którzy dokładają wszelkich starań, aby były one wykonywane prawidłowo.W tym momencie warto zastanowić się, czy zawsze decydujemy się na odpowiedzialnych i wiarygodnych profesjonalistów, czy nieco eksperymentujemy ze swoim ciałem narażając się jednocześnie na negatywne skutki naszych decyzji. Co jeśli salon okazuje się nie być profesjonalnym i zamiast zabiegu upiększającego klient otrzymuje kurację, która go oszpeca?

Na początku warto uświadomić sobie, iż każdy właściciel firmy musi odpowiadać za swoje przedsiębiorstwo, a także za pracę wykonywaną przez swoich podwładnych. Dlatego klienci powinni i muszą czuć się bezpiecznie przestępując próg salonów kosmetycznych, a wszystkie procedury, którymi obwarowane są tego typu usługi muszą sprowadzać się do najważniejszego – dbania o zdrowie i życie klientów.

Co jednak w sytuacji, gdy zabieg kosmetyczny nie spełnia naszych oczekiwań lub gdy jesteśmy zwyczajnie oszpeceni przez szemranego fachowca? W takich sytuacjach można starać się o odszkodowanie. Zarówno zabieg, który nie spełnia naszych oczekiwań oraz taki, który spowodował uszczerbek na naszym zdrowiu może być podstawą do złożenia roszczenia. W pierwszym z przytoczonych przypadków klient musi wejść na drogę prawną w ramach roszczenia prywatnego. Uszczerbek na zdrowiu doznany w wyniku źle przeprowadzonego zabiegu kosmetycznego może być natomiast rozpatrzony na zasadach no win no fee, oznacza to, że klienci nie ponoszą kosztów związanych z pracą prawnika. Tego typu sprawami zajmują się między innymi polskie kancelarie prawne działające poza granicami kraju.

Podstawą podczas składania takie roszczenia jest odpowiedzenie na kilka zasadniczych pytań:

–  Czy salon, w którym był wykonywany zabieg jest ubezpieczony?

– Jak długo miejsce to było otwarte przed dokonaniem feralnego zabiegu?
– Czy po zabiegu salon nadal przyjmował klientów?

– Czy właściciel posiada więcej niż ten jeden zakład usługowy?

Te pytania są niezwykle ważne, gdyż odszkodowanie odzyskać można jedynie od ubezpieczyciela salonu, który wykonał nieprawidłowo zabieg kosmetyczny – niestety same salony uchylają się od tego typu obowiązku tłumacząc między innymi niewypłacalnością.

Jakie zabiegi okazują się najbardziej niebezpieczne? Oczywiście te, które są najbardziej inwazyjne, a więc ostrzykiwania różnych części ciała kwasami, powiększanie ust czy makijaż permanentny.

Odszkodowaniu podlegać mogą wszelkie reakcje alergiczne, które wystąpiły od 24 do 48 godzin po wykonaniu zabiegu, blizny, które są konsekwencją źle wykonanego zabiegu, zmiany koloru skóry, zniekształcenia ciała np. w wyniku podania botoksu czy utrata brwi oraz rzęs czy utrata włosów oraz poparzenia skóry.

Decydując się na zabieg w salonie kosmetycznym warto upewnić się, że jeszcze przed wykonaniem właściwej kuracji kosmetyczka wykonana testy skórne, które mogą skutecznie zminimalizować potencjalne negatywne skutki.

Źródło: https://optimalsolicitors.com/pl/zaniedbania-medyczne

(Visited 2 057 times, 1 visits today)