Jeśli ktoś ma już dosyć swojego nadmuchiwanego basenu, który jest uciążliwy w eksploatacji, to powinien zainwestować w konstrukcję powstałą ze stali nierdzewnej. Rosnąca popularność sprawia, że coraz więcej inwestorów decyduje się na skorzystanie z tego innowacyjnego rozwiązania.Baseny kąpielowe ze stali nierdzewnej spotyka się coraz częściej w obiektach rekreacyjno-wypoczynkowych, rehabilitacyjno-leczniczych. Można też mieć swój przydomowy basen przeciwprądowy. W mniejszym wydaniu sprawdzi się także w zaciszu łazienki, co pozwoli stworzyć swoją własną strefę SPA & Wellness. Baseny ze stali nierdzewnej to wieloletnia inwestycja. Odznaczają się niezwykłą wytrzymałością i nieprzeciętną estetyką.

Co warto wiedzieć o basenach ze stali nierdzewnej?

Jeśli ktoś pragnie mieć basen, który nie będzie wymagał remontu za parę lat lub naprawy już po jednym sezonie, to powinien zainwestować w konstrukcję wykonaną z kwasoodpornej stali.

Wyróżnia się ogromną wytrzymałością, jest niepodatna na uszkodzenia mechaniczne i działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Baseny ze stali nierdzewnej nie ulegają niszczeniu pod wpływem skrajnych temperatur.

Zachowują swoje wysokie walory użytkowe i estetyczne nawet przy długotrwałym oddziaływaniu mrozu. Co więcej, ścianki basenu nie zamarzają, więc może pozostać on wypełniony wodą przez całą zimę.

Konstrukcja powstaje na hali produkcyjnej, z grubych arkuszy stali. Tworzy się z nich ściany i dno basenu, a następnie wszystko jest ze sobą zespolone. Nie trzeba martwić się o żadne przecinki, nawet po latach intensywnego użytkowania.

Baseny ze stali nierdzewnej są idealnie szczelne na całej powierzchni. Do ich produkcji używa się nowoczesnego parku maszyn, metody wycinania plazmowego i laserowego. Baseny są niezwykle odporne na korozję, nie rozmnażają się na ich powierzchni drobnoustroje. Do zalet zalicza się także niepodatność na działanie chloru, odporność na pęknięcia.

Baseny inne niż wszystkie

Baseny ze stali nierdzewnej są wyposażone w specjalne urządzenie, które wytwarza silny przeciwprąd. Jest to atrakcyjne urozmaicenie, pozwala na pływanie różnymi technikami. Nie musi mieć nawet dużej powierzchni, aby móc wykorzystać jego potencjał.

Przeciwprąd umożliwia pływanie w miejscu, o czym można pomarzyć w zwykłych basenach kąpielowych. Jest to świetna opcja dla osób, które chcą być przyjemnie masowane, uprawiać aerobik, trenować.

Jak widać, nie jest to zwykły basen rekreacyjny, ale wielofunkcyjna konstrukcja o licznych możliwościach. Dodatkowym udogodnieniem będzie możliwość zdalnego regulowania siły przeciwprądu, co pozwala na dostosowanie go do swoich bieżących preferencji.

Oczywiście nie trzeba martwić się o to, że wyposażenie basenu w elektronikę stwarza ryzyko porażenia prądem. Producenci zadbali o kwestie bezpieczeństwa, konstrukcja jest świetnie izolowana. Baseny ze stali nierdzewnej cechują się niezwykłą żywotnością, kilkukrotnie większą w porównaniu z basenami wykonanymi z innych materiałów. Do zalet zalicza się także lekkość konstrukcji, szybki i łatwy montaż.

(Visited 16 times, 1 visits today)