Prowadzenie przedsiębiorstwa wiąże się z dużym stresem. Oprócz rozliczeń, pensji oraz określania warunków handlowych, należy przemyśleć także miejsce przechowywania towarów oraz najważniejszych sprzętów. Pomysłów na rozwiązanie tego typu problemu na szczęście jest dużo. 

Garaż a może wynajem?

Bardzo często do przechowywania niektórych sprzętów lub narzędzi wykorzystuje się garaże budowlane. Tego rodzaju konstrukcje niewątpliwie mają wiele zalet. Po pierwsze – są bardzo lekkie. Nie  ma większego problemu z przenoszeniem ich z miejsca na miejsce. Z tego powodu, jeśli będziesz kiedyś planował remont lub przeprowadzkę do innej siedziby, garaż okaże się świetną alternatywą. Po prostu rozmontujesz go i ulokujesz na nowym miejscu. Tego typu opcja szczególnie powinna spodobać się budowlańcom, którzy stosunkowo często zmieniają destynację swojej pracy. Ponadto blaszaki są tanie. Firma Alicja oferuje garaże z bardzo wytrzymałej blachy ocynkowanej. Tego typu materiał jest w stanie wytrzymać prawie każde warunki pogodowe.

Innym sposobem na przechowywanie najważniejszych towarów jest wynajem powierzchni magazynowej w wielkopowierzchniowych magazynach. Taka alternatywa jest dobra w dwóch przypadkach. Wtedy, gdy twoja firma znajduje się niedaleko magazynu lub wtedy, gdy prowadzisz duże przedsiębiorstwo z rozwiniętą siatką logistyczną. W przeciwnym razie wynajem będzie dla ciebie drogi i nieopłacalny.

Kontenery ze stróżowką

Często poleca się, by na terenie swojego przedsiębiorstwa stawiać kontenery. Wykonuje je np. firma Alicja. Dlaczego warto przemyśleć taką opcję? Po pierwsze kontenery są świetnie zabezpieczane. Specjalnie się je wzmacnia, dzięki czemu można mieć pewność, że nikt niepowołany się do nich nie dostanie. Ponadto tego rodzaju konstrukcje dosyć szybko się montuje. Nie są one zbyt wysokie i długie. Dlatego mogą być z powodzeniem używane także do transportu – np. morskiego, kolejowego lub samochodowego. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że kontenery są znacznie chłodniejsze latem od standardowych garaży murowanych.

Warto zauważyć, że kontenery mogą być dodatkowo wyposażane. W zależności od oczekiwań klienta można skonstruować ściany z oknami i dodatkowymi drzwiami. Z tego powodu taki kontener może być z powodzeniem wykorzystywany jako stróżowka lub tymczasowe pomieszczenie dla pracowników. Jeżeli taką konstrukcję się umebluje, może ona służyć za miejsce na przerwy lub przenośne biuro. Co ważne, kontener jest w stanie współgrać kolorami z resztą budynków przedsiębiorstwa. Wystarczy wspomnieć o swoich wyobrażeniach producentowi – ten z pewnością dobierze odpowiedni odcień ścianek.

(Visited 176 times, 1 visits today)