Jeśli masz już dość zimowych szarości, to właśnie nadszedł  idealny czas na zmiany. Początek wiosny to nie tylko białe przebiśniegi w ogródkach, ale również barwne tulipany czy prymulki w mieszkaniach. Poza kwiatami warto wiosną zmienić kilka drobiazgów w domu, by stał się on piękniejszy, weselszy i bardzo wiosenny. 

Zasłony

Jednym z najbardziej rzucających się w oczy elementów naszego mieszkania jest okno. Jeśli zawiesisz krótkie firanki i dodasz do nich delikatne zasłonki w wiosennym kolorze pomieszczenie zupełnie się zmieni. Jeśli nie masz w domu kolorowych zasłonek to nie musisz załamywać rąk. Usiądź przed komputerem i odwiedź sklep internetowy z tkaninami Odonati. Znajdziesz tam wiele materiałów, które doskonale sprawdzą się w roli wiosennych zasłonek.

Stół

Meblem, który można szybko zmienić i zyskać świeży, wiosenny wygląd pomieszczenia, jest stół. Wystarczy, że położysz bardziej radosny obrus i postawisz wazon świeżych kwiatów, a pokój zupełnie się zmieni. Jeśli masz ochotę na coś więcej możesz kupić dodatkowo barwne bieżniki lub maty, które nadadzą świeży wygląd całemu mieszkaniu.

Kapy i poduszki

Wiosna zawita do twojego mieszkania także wtedy, gdy zmienisz swoje zimowe kapy i poduszki na jaśniejsze i bardziej wzorzyste. Odwiedź sklep internetowy z tkaninami Odonati i przejrzyj znajdujące się tam materiały. Być może znajdziesz jakiś wiosenny deseń, który sprawdzi się właśnie w Twojej sypialni. Możesz kupić w sklepie już uszyte kapy i poszewki dekoracyjne na poduszki, ale równie dobrze uszyć je samodzielnie. Szybko się przekonasz, że szycie nie jest wcale takie trudne.

Dodatki

Ciepła atmosfera panująca w domu to przede wszystkim wynik drobiazgów, które wskazują na to, że tu ktoś mieszka. Wiosenną radość najlepiej przynieść z podwórka. Możesz kupić bukiet świeżych kwiatów, albo posadzić w doniczce kilka cebulek, z których urosną śliczne tulipany lub narcyzy. Jeśli nie masz ręki do kwiatów, nawet tych ciętych, to możesz wybrać ich sztuczne odpowiedniki – są trwalsze i wyglądem niewiele odbiegają od żywych. Wiosenny klimat pomogą Ci stworzyć również sprzęty domowe w kolorze zielonym czy żółtym. Do kuchni trochę radości wniosą zielone kubeczki albo barwne motylki na firankach.

Wiosna to piękna pora roku. Warto cieszyć się każdym jej kolejnym dniem. Jeśli brakuje Ci pomysłów na zmiany w mieszkaniu zajrzyj do pism kobiecych tam z pewnością znajdziesz inspiracje również dla siebie.

(Visited 288 times, 1 visits today)