Organizacja wyjazdu dla seniora nieco różni się od standardowego planowania wakacji. Seniorzy to grupa, która ma szczególne potrzeby, których nie należy ignorować. W końcu wielu starszym osobom zależy nie tylko na wypoczynku w ośrodku, ale też aktywnym zwiedzaniu okolicy. Czym zatem kierować się przy wyborze miejsca pobytu? Oto nasze podpowiedzi.Wczasy w górach dla osób starszych

Pierwsza kwestia to wybór obszaru w kraju lub za granicą. W większości przypadku poleca się urlop na terenie Polski ze względu na łatwość dojazdu oraz brak bariery językowej. Ponadto np. wyjazd do ciepłych krajów może stać się dla osoby starszej dość uciążliwy ze względu na panujące tam bardzo wysokie temperatury.

Na szczęście w Polsce nie brakuje godnych uwagi miejsc. Do najpopularniejszych punktów wycieczkowych należą niewątpliwie góry i morze. Pierwsza opcja zakłada głównie długie spacery po zachwycających okolicach.

Tutaj trzeba uwzględnić, że seniorowi przyda się specjalistyczne obuwie, a nawet rower czy sprzęt do nordic walkingu. W niektórych miejscach istnieje możliwość wypożyczenia różnych akcesoriów, warto jednak to wcześniej sprawdzić.

Wczasy dla seniora nad morzem, czyli strzał w dziesiątkę

Jeśli jednak górskie wycieczki to opcja zbyt wymagająca dla osoby starszej lub po prostu nie jest ona nimi zainteresowana, proponujemy wczasy dla seniora nad morzem. I tutaj w grę wchodzą długie spacery, jednak z pewnością nie tak intensywne jak te na górskich szlakach.

Co ważne, Bałtyk ma wyjątkowy urok zarówno w ciepłych, jak i chłodniejszych porach roku. Latem sprzyja kąpielom wodnym lub słonecznym, a jesienią czy zimą przychodzi czas na korzystanie w pełni z dobrodziejstw unoszącego się w powietrzu jodu. Właśnie w zimnych miesiącach jego stężenie najbardziej wzrasta. Zresztą nadmorskie widoki oraz natura wzbudzają niemały podziw.

Najlepiej poszukać okolicy, która będzie dość spokojna i nieco z dala od największych atrakcji turystycznych. Jednocześnie musi oferować urlopowiczom piękne krajobrazy oraz wspomniany teren do spacerów. Takie miejsce to z pewnością Jastrzębia Góra, czyli niewielka, ale niezwykle malownicza nadmorska wieś. Znajduje się tam Astor Hotel Jastrzębia Góra mieszczący się w pobliżu parku krajobrazowego.

Wyjazd połączony z troską o samopoczucie, czyli wybór odpowiedniego hotelu

Poszukiwania miejsca wyjazdu powinny koncentrować się nie tylko na okolicy, ale też noclegu. Trafiony wybór to hotel, w którym senior w pełni zrelaksuje się po dniu spędzonym na zwiedzaniu okolicy czy pieszych wędrówkach.

Dobrze również, aby w ośrodku można było w ciekawy sposób przeczekać np. deszczową pogodę. Polecamy zatem wczasy dla seniora nad morzem czy w górach w hotelu z rozbudowaną strefą SPA oraz Wellness. Możliwość skorzystania z masaży, sauny, a nawet basenu sprzyja regeneracji i relaksowi.

Niezapomniane wczasy dla seniora nad morzem zapewnia Astor Hotel Jastrzębia Góra. To szczególny ośrodek we wspaniałej okolicy, oferujący gościom liczne atrakcje.

(Visited 40 times, 1 visits today)