Blizny na twarzy są efektem ostrego stanu zapalnego wywołanego przez trądzik. Powodują dyskomfort, są źródłem kompleksów. Można jednak pozbyć się ich stosując jedną ze skutecznych metod.Specjalistyczne terapie dermatologiczne, jak i regularne wizyty w gabinetach medycyny estetycznej są niezbędne, gdy chcesz pozbyć się blizn po trądziku. Konieczna jest również właściwa pielęgnacja.

Jak powstają blizny po trądziku?

Zanim dowiesz się, jak wygląda usuwanie blizn potrądzikowych, warto poznać genezę ich powstawania.

Jeżeli trądzik miał bardzo trudny przebieg, istnieje bardzo duża szansa, że pozostawi po sobie nieestetyczne ślady w postaci blizn. Powstają one w efekcie uszkodzenia skóry właściwej. Niestety wraz z wiekiem ze skóry ubywa kolagenu, a tym samym blizny stają się coraz bardziej widoczne.

Aby nie dopuścić do powstawania blizn, warto ograniczać samodzielne wyciskanie zmian. Doprowadza to do rozwoju stanu zapalnego oraz rozprzestrzeniania się na skórze zmian. Jest to najczęstszy powód powstawania blizn na twarzy.

Jak ograniczyć widoczność blizn potrądzikowych?

Odpowiednia pielęgnacja jest kluczowa w walce z bliznami potrądzikowymi. Warto także zapisać się na konsultację dermatologiczną i na wybrane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Skuteczne oczyszczenie skóry wspomaga usuwanie blizn potrądzikowychDziałanie stosowanych preparatów nie może jednak podrażniać skóry, dlatego ważna jest właściwa, profesjonalna pielęgnacja.

Osoby, które borykają się z problemem blizn potrądzikowych muszą być stale pod kontrolą dermatologa i specjalisty medycyny estetycznej. Odbudowa naturalnej bariery ochronnej skóry jest kluczowa. Zazwyczaj zalecane jest stosowanie odpowiednich leków oraz maści, które przyspieszają regenerację naskórka i rozjaśniają go.

Jak przebiega usuwanie blizn potrądzikowych u kosmetyczki?

Wizyta u kosmetyczki lub w gabinecie medycyny estetycznej jest niezbędna, jeżeli chcesz zwalczyć problem, jakim są blizny potrądzikowe. Specjaliści dokładnie wiedzą, jakie preparaty i technologie zastosować, aby zmniejszyć widoczność niedoskonałości. Po kilku zabiegach można będzie zobaczyć wyraźną różnicę.

Na zmiany potrądzikowe bardzo dobra jest mikrodermabrazja, która skutecznie działa na przebarwienia potrądzikowe. Można także skorzystać z dermabrazji lub kwasów. Wszystkie te działania muszą być jednak wykonywane przez specjalistę, aby nie doprowadzić do uszkodzenia skóry.

Modnym i skutecznym sposobem usuwania blizn potrądzikowych jest laser. Zabieg działa bezpośrednio na blizny, pobudza wytwarzanie włókien kolagenowych. Poddając się tej metodzie można uzyskać bardzo dobre efekty, nie nadwyrężając przy tym skóry właściwej.

Usuwanie blizn potrądzikowych – podsumowanie

Po prostu trzeba działać. Wszystkimi dostępnymi metodami. Zawsze jednak należy pamiętać, aby skorzystać z konsultacji dermatologicznej oraz oferowanej przez lekarza medycyny estetycznej. Działania będą miały wtedy charakter kompleksowy.

(Visited 7 times, 1 visits today)