LED to skrót od angielskiej frazy Lighting Emitting Diode. W języku polskim tłumaczy się to jako diodę elektroluminescencyjną, emitującą światło. Lampy z niewymienialnym źródłem światła LED to energooszczędne, przynoszące wiele korzyści i dające piękne oświetlenie dekoracyjne i funkcjonalne rozwiązanie.

Niewymienialna dioda LED jest zintegrowana z lampą, co oznacza że nie trzeba kupować osobno żarówki. Produkty LED odznaczają się wysoką energooszczędnością. a co za tym idzie – zmniejszenie rachunków za prąd jest spore.

Wydajność oświetlenia LED jest olbrzymia i niemożliwa do osiągnięcia w tradycyjnych rozwiązaniach. Niewymienialne źródło światła LED to dbałość o środowisko.Efektywne lampy LED

Efektywne lampy LED osiągają wysoki strumień świetlny, nie pobierając przy tym zbyt dużo prądu, to ogromna oszczędność w eksploatacji cechują się także wytrzymałością. Dodatkowe ograniczenie kosztów kryje się w olbrzymiej wydajności i trwałości.

Te wszystkie zalety sprawiają, że oświetlenie LED powoli wypiera tradycyjne źródła światła. To rozwiązanie niezmiernie praktyczne, dające także walory estetyczne. Wykorzystuje się je jako oświetlenie dekoracyjne, ale doskonale sprawdza się jako oświetlenie główne i zadaniowe.

Niewymienialna dioda LED jest zintegrowana z lampą, co oznacza że nie trzeba kupować osobno żarówki. Produkty LED odznaczają się wysoką energooszczędnością. a co za tym idzie – zmniejszenie rachunków za prąd jest spore.

Wydajność oświetlenia LED jest olbrzymia i niemożliwa do osiągnięcia w tradycyjnych rozwiązaniach. Niewymienialne źródło światła LED to dbałość o środowisko.

Oświetlanie LED

Jak wiadomo światło jest ważnym czynnikiem wpływającym np.: na samopoczucie, jakość wykonywanej pracy, oraz wydajność. Odpowiednia ilość światła jest niezbędna w obiektach biurowych, halach przemysłowych i magazynach, oraz ważna również dla bezpieczeństwa.

W domach także coraz częściej stosuje się oszczędne oświetlenie LED. Może ono występować w formie taśmy, żarówki LED lub diody LED. Każde z rozwiązań może posłużyć za doświetlenie mebli, luster, schodów czy elementów wystroju wnętrza. Lampy te sprawdzają się także w przestrzeniach o podwyższonej wilgotności, jak łazienki czy zewnętrzne tarasy.

Taśmy LED nie tylko wnoszą istotny walor dekoracyjny, ale jest to niezmiernie praktyczne rozwiązanie, które obecnie służy do podnoszenia bezpieczeństwa, poprzez oświetlenie kulminacyjnych miejsc

Praktyczne i trwałe

Źródła światła LED są także odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wstrząsy – wytrzymują w dużo trudniejszych warunkach niż tradycyjne źródło światła. Kolejną, niezwykle użyteczną cechą jest możliwość skorzystania z włącznika czasowego dzięki czemu lampa nie świeci za długo.

Dodatkowo, współczesne oświetlenie LED pozwala na zastosowanie wszystkich kolorów, więc często do lampy LED dodany jest specjalny pilot, umożliwiający dostosowanie barwy lub natężenia światła.

(Visited 171 times, 1 visits today)