Strzelectwo jest sportem mało urazowym, jeśli obiekt jest odpowiednio bezpiecznie wyposażony. Od jakiegoś czasu płyty batalistyczne stanowią niezbędny element w wyposażeniu nie tylko ścian, ale też podłogi strzelnicy.Płyty antyrykoszetowe

Podstawowe wyposażenie strzelnic to kulochwyty – sprawdzają się w miejscach, które mogłyby ulec zniszczeniu na skutek trafień z broni, chronią ściany oraz wyposażenie przed zniszczeniem. Płyty antyrykoszetowe znajdują zastosowanie na strzelnicach kulowych każdego typu.

Stosowane przy budowie strzelnic jako okładziny ścian, sufitów, podłóg oraz jako osłony antyrykoszetowe chroniące użytkownika przed niebezpiecznymi rykoszetami. W znaczący sposób redukują możliwość zmiany trajektorii lotu pocisku po uderzeniu w płytę.

Kulochwyty i płyty antyrykoszetowe wykonane są w wersji trudnopalnej, z klasyfikacją reakcji na ogień wg EN 13501-1:2018 Cfl-s1 lub Bfl-s1. Wykonane są z granulatu lub włókien gumowych wiązanych poliuretanem, czyli w technologii wzmocnionych mieszanin wraz z dodatkami. Granulat ma za zadanie przechwycić i wyhamować pocisk.

Niezawodne cechy

Płyty balistyczne oraz panele gumowe charakteryzują się modułowością i prostotą montażu, gdyż posiada zazębiające się elementy wokół wszystkich swoich krawędzi, zwiększając szczelność ściany kulochwytowej.

Poprawne i właściwe połączenie płyt tworzy szczelny zespół ściany kulochwytu. Ponadto płyty antyrykoszytowe charakteryzują się dużą żywotnością oraz łatwością wymiany zużytych elementów. A dzięki właściwościom wygłuszającym obniżają poziom hałasu spowodowany wystrzałami.

Występują w kolorystyce zielonej, czerwonej, szarej i czarnej.

Ich ogromną zaletą jest fakt, że pozwalają zachować czystość i walory estetyczne na terenie strzelnicy.

Nie tylko na ściany

Nawierzchnie antyrykoszetowe przeznaczone także do wyłożenia podłóg na strzelnicach. Płyty są testowane i certyfikowane przez Wojskowy Instytut Techniki Uzbrojenia. Posiadają atest klasy trudnopalności – standardowo Cfl-s1 lub opcjonalnie Bfl-s1, a także gniazda wewnętrzne do przymocowania całego zespołu płyt w celu zwiększenia stabilności ułożonej podłogi na strzelnicy.

Produkt ten z uwagi na właściwości tłumiące dźwięki i uderzenia – chroni przed niebezpiecznymi i niekontrolowanymi rykoszetami od podłoża.

Podłogowe płyty antyrykoszetowe do strzelnic są łatwe w montażu i w czterech podstawowych kolorach – czarny, szary, czerwony i zielony, w rozmiarze – 500×500×45 mm.

(Visited 394 times, 1 visits today)