Miejsca, które są nam bliskie wymagają szczególnej troski. Bywają sytuacje, w których koniecznie trzeba zainstalować powłokę hydroforbową, która odpycha wodę. Ta innowacyjna metoda pozwala na wykorzystanie powłok hybrydowych. Doskonale sprawdzają się w gospodarstwach domowych ale nie tylko. Jak zrobić powłokę hydroforbową?Inwestowanie funduszy na profesjonalne wykonanie powłoki hydroforbowej nie musi dotyczyć twojego gospodarstwa domowego, ponieważ z łatwością wykonasz ją sam. Często wykorzystywane są w przemyśle, a pokrywanie powłoką wyznaczonych miejsc jest na tyle proste, że robi to każdy zatrudniony woźny.

Dlaczego powłoka hydroforbowa odpycha wodę? Jak to działa?

Działanie powłoki hydroforbowej polega na odpychaniu wody, brudu i wszelkiego rodzaju płynów. Tak naprawdę taka powłoka jest preparatem, który nakłada się na określone miejsca. Całość działania tego preparatu polega na umiejscowieniu go pod odpowiednim kątem zwilżania wody na określonej powierzchni.

Tam gdzie chcesz odpychać wodę, musisz dodać powłokę hydroforbową, tak aby obie powierzchnie mogły się stykać. Im większy kąt nachylenia takiej powłoki do powierzchni, tym większe pole odpychania wody, brudu i innych cieczy.

Ile czasu wymaga powłoka hydroforbowa?

Aby wszystko działało w odpowiedni sposób trzeba dać bazę oraz nawierzchnię. Te dwie warstwy powinny zabezpieczyć powierzchnię. Pierwsza warstwa nałożona powinna odczekać 15 minut, a po nich można położyć drugą warstwę. Obie warstwy wysychają w blisko 30 minut.

Po ich wyschnięciu trzeba nałożyć nawierzchnię, czyli NeverWet, która wymaga 30 minut czasu przed jej zetknięciem się z wodą, brudem i cieczą. Trwałe utwardzenie przygotowanej nawierzchni wymaga 12 godzin.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Powłoki hybrydowe są już standardem w wielu instytucjach oraz gospodarstwach domowych. Również duże korporacje zaczynają doceniać kunszt i łatwość wykonania powłoki hydroforbowej. Jest tak, ponieważ każdy chce mieć suchą powierzchnię w domu, piwnicy, składzikach czy biurze.

Przy okazji zyskuje się na sprzątaniu, ponieważ powłoka z powodzeniem odpycha brud. Innowacyjny produkt pozwala na utrzymanie powierzchni w dobrej jakości. Woda zostanie odepchnięta, wystarczy ją przenieść w inne miejsce, ponieważ powłoka jej nie wchłania – taki też jest cel pokrywania nią powierzchni.

Odmień wnętrze z betonem architektonicznym archiFEST

Z pomocą przychodzi archiFEST – gotowy do użycia beton architektoniczny. Właściwie zaprojektowany skład z odpowiednimi polimerami i dedykowaną chemią do betonu pozwala uzyskać szlachetny i trwały materiał, który spełnia oczekiwania architektów i fanów nowoczesnych industrialnych i minimalistycznych wnętrz.

Duża zdolność wypełniania formy oraz wysoki stopień płynięcia mieszanki pozwalają bezproblemowo wykonać nawet skompilowane elementy. Takich właściwości próżno szukać w dostępnych w markecie zwykłym betonie.

(Visited 28 times, 1 visits today)