Zastanawiasz się nad zakupem domu pod Warszawą od dewelopera? Zamieszkanie pod Warszawą może być jedną z najlepszych decyzji w Twoim życiu. Spójrz jednak, co warto wiedzieć jeszcze przed jej podjęciem.
Sprawdź lokalizację
Warto zamieszkać pod Warszawą, ale zwłaszcza w miejscu odpowiednio sprawdzonym. Kupując nieruchomość pod Warszawą, zamiast w centrum stolicy, możesz sporo zaoszczędzić. Dzięki temu w podobnej cenie jesteś w stanie wybrać dla siebie sporo większy metraż. Kierując się więc kwestiami ceny, zdecydowanie warto zamieszkać pod Warszawą.
Liczy się nie tylko fakt zamieszkania pod miastem, ale i odpowiednia lokalizacja. Zanim zdecydujesz się na wybór danej inwestycji, sprawdź lokalizację i jej wszystkie najważniejsze aspekty. Po pierwsze, odpowiednie skomunikowanie z miastem.
Zweryfikuj dostępne drogi dojazdowe, szybkość dotarcia do Warszawy oraz możliwość skorzystania z transportu publicznego. Po drugie, bliskość przyrody. Kontakt z zielenią pozwoli Ci się zrelaksować i odkryć korzyści z obcowania z przyrodą. I po trzecie, infrastruktura. W miejscu, w którym zamieszkasz, powinny znajdować się lokale usługowe i handlowe, szkoły i przedszkola czy też przychodnie.
Przyjrzyj się zagospodarowaniu przestrzennemu
Jeśli masz już na oku inwestycję w podwarszawskiej miejscowości, to przyjrzyj się planowi zagospodarowania przestrzennego. Dzięki wnikliwym oględzinom planu dowiesz się na przykład, czy w pobliżu nie jest planowana budowa ruchliwej drogi, czy też hipermarketu.
Klasyfikacja sąsiadujących działek z kolei pozwoli dowiedzieć się, jak będzie wyglądała okolica. Jeśli np. widzisz działkę określoną jako przemysłowa, to w tym miejscu może powstać wielka fabryka. Takie informacje pozwolą Ci odpowiednio eliminować inwestycje, które mogłyby obniżyć komfort życia w danym miejscu.
Zapoznaj się z planem domu i działki
Kolejną kwestią wartą zgłębienia jest plan domu i działki. Jeśli decydujesz się na zakup inwestycji od dewelopera, to pewne kwestie są już ustalone i możesz im się przyjrzeć. Są inwestycje, które mimo powierzchni 100 metrów będą oferowały mieszkańcom wyłącznie jeden duży pokój, kuchnię, jadalnię, łazienkę i garaż.
Inny deweloper, mając do dyspozycji taki metraż, może zbudować dom, w którym znajdziesz trzy pokoje, kuchnię, jadalnię, łazienkę i garaż. Warto przyjrzeć się dokładnie tym parametrom i dostosować inwestycję do własnych potrzeb.
Mimo że większość kwestii, jak rozkład pomieszczeń, czy wielkość działki są już ustalone przed zakupem domu, to nabywca może mieć także wpływ na projekt. Kupując dom na etapie projektu, można wprowadzać pewne zmiany i dostosować wygląd pomieszczeń do własnych potrzeb.
Poznaj technologię budowy
Tym, co może Cię również zaciekawić w kwestii wymarzonego domu, jest technologia budowy. Inwestorzy już na etapie projektowania ustalają stosowaną technologię, o czym Ty też, jako potencjalny nabywca, możesz się dowiedzieć.
Decyzje podejmowane są w zakresie materiału budowy – np. czy dom ma być wykonany z drewna, cegły, ceramiki czy innych materiałów. Najchętniej stosowana przez deweloperów jest jednak technologia tradycyjna.
Istotne w zakresie kupowanego domu jest także ogrzewanie. Możesz dowiedzieć się, czy w obrębie danej inwestycji planowane są rozwiązanie ekologiczne i korzystanie np. z odnawialnych źródeł energii. To nie tylko dbałość o środowisko naturalne, ale i koszty eksploatacji.