„Dyscyplina w sensie kontroli, a nie w sensie karania, jest tym, czego psy potrzebują” ~ John Bradshaw, Zrozumieć psa Najważniejszym akcentem w procesie szkolenia psa jest proces naprawczy. Na początku warto zmienić sposób myślenia i zrozumieć czego potrzebuje nasz pies, aby czuć się komfortowo w świecie ludzi, a czego my jako ludzie musimy się nauczyć, aby potrafić się z naszymi psami komunikować. Psi behawiorysta z Gdańska wyjaśnia, iż warto jest szkolić psa.



Dlaczego?

Otóż szkolenie psów Gdańsk pomoże Tobie i Twojej rodzinie w zbudowaniu dobrych relacji z Waszym psem. Jeżeli masz wrażenie, że nie możesz sobie poradzić z uciążliwymi nawykami Twojego psa, uważasz siebie za odpowiedzialną i dobrą osobę w roli opiekuna to warto udać się na szkolenie psów do Gdańska w celu uzyskania pomocy czy dobrej rady.

Szkolenie psa jest możliwe na każdym etapie życia zwierzaka, więc każdy moment jest dobry, by pracować nad jego wychowaniem. Psa szkoli się po to, aby zapewnić bezpieczeństwo jemu i nam, jako właścicielom. Nie należy, więc słowa szkolenie mylić z tresurą.

Robienie krzywdy psu jest prawnie zabronione. Trzeba jedynie wiedzieć jak. Obecnie szkolenie psa bazuje na poznawaniu umiejętności psa, zapoznaniu się z aktywnościami sprawującymi mu przyjemność.

Tylko ta wiedza z połączeniem z doświadczeniem osoby szkolącej sprawi, że właściciel będzie usatysfakcjonowany, a pies nie będzie wykonywał poleceń tylko z obawą przed konsekwencjami. Szczeniaka szkoli się dlatego, aby wyznaczyć mu granice.

Psa dorosłego dlatego, aby pomóc mu wyzbyć się lęków albo pomóc zaakceptować inne psy czy inne środowisko. Szkolenie psów polega na relacji pies – właściciel. Kiedy są obok siebie, a nie kiedy właściciel jest nad psem.

Ta relacja jest bardzo ważna, ponieważ opiera się na szacunku dla obydwóch stron. Właściciel szanuje psa, a pies słucha właściciela. Oczywiście wszystko może iść z podwójną siłą, kiedy pies dostaje nagrodę za dobrze wykonane zadanie. Wtedy pies zapamiętuje powoli co robi dobrze i dostaje smakołyka, a co robi źle bądź nie powinien tego robić i danej nagrody nie dostane.

Od czego warto zacząć szkolenie?

Szkolenie psów powinno się zacząć od konsultacji behawioralnej u specjalisty, na której omawia się zgłoszony problem. Behawiorysta pomaga ustawić wszystko tak, aby zachowania problemowe nie występowały.

Czyli pomaga zorganizować spacer, aby nasz pupil czerpał z niego jak najwięcej. Spróbuje zorganizować środowisko zewnętrzne jak i wewnętrzne w domu, w taki sposób, aby pies czuł się w nim komfortowo i lepiej słuchał. Taka konsultacja zazwyczaj trwa od dwóch do trzech godzin i najlepiej, aby byli na niej obecni wszyscy opiekunowie psa bądź domownicy.

Każda chwila spędzona z psem pogłębia relację między pupilem a opiekunem. To stworzenie przyjaźni opartej na zaufaniu, bezpieczeństwie oraz słuchaniu.

(Visited 43 times, 1 visits today)