Przyjazd na parking: co musisz wiedziećWszystkie parkingi poza lotniskiem sugerują pozostawienie co najmniej 30 minut od przybycia na parking na wysadzenie w terminalu lotniska. Ponieważ te parkingi opierają się na transferach autokarem lub minibusem, warto rozważyć pozostawienie co najmniej 45 minut na przesiadkę w ruchliwych okresach, ponieważ pierwszy autokar/minibus może być pełny.

Opcja Meet and Greet pozwala ten czas skrócić, ponieważ nie musisz dojeżdzacć na parking, gdyż Twoj samochod zostanie odebrany z pod terminala, a po powrocie odebrany z lotniska! Wszystkie parkingi lotniskowe mozesz latwo na stronach porównywarek parkingow lotniskowych.

Wczesne przybycie nie powinno w większości przypadków stanowić problemu, ale pamiętaj, że możesz mieć dostęp do parkingu tylko do 2 godzin wcześniej niż planowano. Jeśli wcześniejsze przybycie przeniesie Cię do poprzedniego okresu 24-godzinnego, zostaniesz obciążony opłatą za dodatkowy dzień parkingu.

Na potwierdzeniu otrzymasz pełne informacje dotyczące procedury przylotu i czasu, jaki zajmie dotarcie na lotnisko z wybranego przez Ciebie parkingu.

Czas zwrotu

Jeśli chcesz parkować i jeździć, podaj godzinę, o której myślisz, że dotrzesz na parking. Jeśli zmienisz zdanie i chcesz przybyć do godziny wcześniej lub później niż ta godzina, nie musisz zmieniać rezerwacji, wszystko będzie dobrze.

Jeśli masz usługę Meet&Greet musisz zarezerwować godzinę, o której chcesz się spotkać na lotnisku. Jeśli w dniu, w którym biegasz więcej niż 15 minut wcześniej lub później niż zarezerwowano, ważne jest, aby zadzwonić pod numer szofera, aby go o tym powiadomić, dając mu jak najwięcej wypowiedzenia.

Godzina odbioru

Jeśli wiesz, że wrócisz więcej niż godzinę wcześniej niż zarezerwowałeś (np. w celu zmiany lotu), poinformuj parking jak najwcześniej, aby mógł upewnić się, że Twój samochód będzie czekał na Ciebie.

Alternatywnie, jeśli zamierzasz zaparkować własny samochód i zachować kluczyki, możesz dodać kilka godzin lub więcej do czasu lądowania (w przypadku opóźnienia), jeśli chcesz. Należy jednak pamiętać, że niektóre parkingi mogą mieć wyższą cenę za dłuższe godziny; chociaż wszystkie parkingi mają okres karencji wynoszący co najmniej 2 godziny, a niektóre do 6.

Opóźniony lot

Jeżeli Twój parking poprosił o szczegóły lotu powrotnego, wykorzystają je do ustalenia planowanego przyjazdu z powrotem na lotnisko. Oznacza to, że będą wiedzieć z wyprzedzeniem, jeśli Twój lot jest opóźniony. W przypadku, gdy Twój lot jest znacznie opóźniony i trwa dłużej niż ostatni dzień, który zarezerwowałeś i zapłaciłeś, spodziewaj się uiszczenia dodatkowych dni opłat za parkowanie samochodu.

Nieprawidłowy czas przyjazdu lub powrotu w rezerwacji

Przyjmij takie samo zastrzeżenie jak powyżej w przypadku wcześniejszego przyjazdu lub późnego powrotu, tj. będziesz musiał zapłacić dodatkowo, jeśli przyjazd lub powrót zabierze Cię na dzień przed/po dokonaniu rezerwacji.

Przyjazd wcześniej niż zarezerwowany może oznaczać, że Twój samochód nie będzie gotowy, więc ponownie poinformuj o tym swój parking jak najszybciej. Oczywiście, nawet jeśli bardzo się spóźnisz, zwrot samochodu będzie bezpieczny, więc nie martw się! Jeśli zadzwonisz na parking w związku z zaistniałymi problemami, poinformują Cię o ewentualnych dodatkowych kosztach.

Po rozpoczęciu rezerwacji nie otrzymasz zwrotu pieniędzy za dni, które są niewykorzystane z powodu niewłaściwego terminu z Twojej strony.

(Visited 149 times, 1 visits today)