Pozbycie się zalegających odpadów z posesji to nie lada wyzwanie. Szczególnie jeśli chodzi o duże ilości śmieci. Do ich odbioru przystosowane są śmieciarki i kontenery różnej wielkości. Poszczególne typy różnią się sposobem załadunku i rozładunku, rozmiarem oraz konstrukcją.

Transport odpadów z ich pomocą odbywa się zarówno na krótkich, jak i długich trasach. Czym charakteryzują się poszczególne pojazdy? O tym poniżej



Kontenery na odpady — charakterystyka

W zależności od rodzaju odpadów przeznaczonych do wywozu, można wynająć kilka typów kontenerów. Ich pojemność waha się od 3,5 m3 do 36 m3. Każdy z rodzajów kontenerów jest przystosowany do transportu innego typu nieczystości. Wśród najczęściej stosowanych znajdują się:

  • kontenery do wywozu gruzu,
  • kontenery na odpady zmieszane,
  • kontenery na odpady budowlane,
  • kontenery na odpady przemysłowe,
  • kontenery na śmieci elastyczne (do składowania trawy, liści),
  • kontenery recyklingowe,

Większość z wyżej wymienionych zbiorników produkuje się z blachy stalowej. Dzięki temu są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. 

Kontener dobrej jakości powinien być również zabezpieczony odpowiednio dobranym preparatem antykorozyjnym. Pozwoli to na ochronę zbiornika przed niszczący działaniem rdzy i zachowanie jego dobrego stanu przez długi czas. Zarówno kontenery budowlane, jak i zbiorniki do wywozu odpadów komunalnych mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Wywóz nieczystości ciężarówką

Nieczystości można wywozić także ciężarówkami. Najkorzystniejszą opcją jest wynajem pojazdu samowyładowczego. Z ich pomocą można wywozić gruz czysty, zanieczyszczony oraz odpady zmieszane. Zwykle przewozi się do 25 ton odpadów jednorazowo.

“Zalegające na placu budowy odpady znacznie utrudniają pracę. Dlatego należy zadbać o ich regularny wywóz, aby niepotrzebnie nie zaśmiecać terenu. Ciężarówki na odpady z łatwością radzą sobie z wywozem dużych ilości śmieci na raz” — informuje przedstawiciel firmy SAWO Recykling.

W przypadku, gdy właściciel placu budowy planuje wywóz nieczystości w późniejszym terminie, może zdecydować się na ich składowanie w specjalnych workach. Dzięki ich zastosowaniu teren nie będzie zaśmiecony, a odpady zostaną posegregowane.

Worki wykonuje się trwałych materiałów, takich jak polipropylen czy gruba folia. Zapewnia to ochronę przed przenikaniem wilgoci do wnętrza zbiornika i tym samym zabezpiecza odpady budowlane przed zanieczyszczeniem.

Wybór konkretnego rodzaju pojazdu czy zbiornika na nieczystości zależy wyłącznie od rodzaju odpadów oraz potrzeb użytkownika. Bogata oferta firm transportowych pozwala na zastosowanie wielu rozwiązań.


 

(Visited 174 times, 1 visits today)