Stoisko na targi musi być przede wszystkim funkcjonalne, ale nie można odmówić mu również efektownego wyglądu. Ponadto ze względu na ograniczoną przestrzeń dobór mebli i ekspozytorów powinien być szczególnie przemyślany – podczas projektowania stoiska trzeba pamiętać, że nie ma w nim miejsca na przypadkowe rozwiązania. Najlepiej więc sięgnąć po sprawdzone meble wystawowe, takie jak kapsuły.Zastosowanie kapsuł reklamowych

Kapsuły reklamowe to popularne meble wystawiennicze, które można spotkać np. na wyspach w galeriach handlowych czy na stoiskach podczas eventów branżowych. Producenci specjalizujący się w produkcji tego typu konstrukcji często oferują klientom możliwość pełnej personalizacji kluczowych elementów, co potwierdza pracownik firmy Clever Frame z branży systemów wystawienniczych: “Kapsuły mogą stanowić cenne narzędzie marketingowe, ponieważ są idealnym nośnikiem grafik i treści reklamowych.

Na ściankach konstrukcji można umieścić dowolny nadruk, dzięki czemu klienci mogą maksymalnie wykorzystać potencjał marketingowy kapsuł i tym samym zwiększyć widoczność swojego stoiska na tle konkurencji”.

Rola marketingowa jest bardzo ważna, lecz podstawowe zadanie kapsuł to podział przestrzeni. Wyspy handlowe czy stoiska targowe zwykle mają niewielką powierzchnię, na której toczy się równocześnie wiele różnych działań. Kapsuły sprawdzą się w takiej sytuacji doskonale. Można je wykorzystać przede wszystkim do wydzielenia następujących stref:

  • wystawowej (prezentacja asortymentu, wyeksponowanie kluczowych produktów z portfolio),
  • sprzedażowej (miejsce do podpisania umowy, przyjęcia płatności),
  • do obsługi klienta (stanowisko do przedstawienia szczegółów oferty, nawiązania rozmowy z klientem, identyfikacji jego potrzeb i wyjaśnienia wątpliwości).

Na co zwrócić uwagę podczas projektowania kapsuły na event?

Projekt kapsuły reklamowej można wykonać samodzielnie, ale można go również zlecić specjalistom. Klienci mogą zdecydować o wyglądzie niemal wszystkich elementów konstrukcji, chociaż najwięcej uwagi powinni poświęcić designowi ścianek i podłogi.

Ściany od razu zostaną dostrzeżone przez uczestników targów, dlatego warto zadbać o to, by ich wykonanie było perfekcyjne. Wybór wypełnień jest bardzo duży, począwszy od klasycznych płyt meblowych, poprzez uniwersalne pleksi, po modne panele szklane. Kolejnym ważnym elementem jest podłoga.

Najlepiej postawić na odporne na uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu w czystości drewno lub klasyczne panele, lecz świetnym pomysłem jest także uzupełnienie kapsuły o wykładzinę bądź dywan.

Trudno wyobrazić sobie dobrze zaprojektowane stoisko wystawiennicze bez kapsuły reklamowej. Tego typu mebel na eventy wyróżnia się funkcjonalnością, ale nie można zapomnieć też o jego potencjale marketingowym.

Ponadto producenci chcący dostarczyć klientom wyłącznie nowoczesne, wygodne rozwiązania dbają o to, by kapsuły były łatwe w montażu oraz sprawdzały się nie tylko solo, ale również w połączeniu z innymi modułami wystawowymi. Dzięki takim elementom tworzenie nawet rozbudowanych ciągów reklamowych, sprzedażowych albo wystawowych jest szybkie i bezproblemowe.

 

(Visited 147 times, 1 visits today)