Coraz więcej osób decyduje się na zakupy przez Internet. W sklepach online kupujemy zarówno przedmioty trudno dostępne w sklepach stacjonarnych, jak i te przeznaczone do użytku codziennego.

Często również dokonuje się wysyłki paczek do klientów lub rodziny poza granicami kraju. Jak w takim wypadku wygląda czas przesyłki? Warto wcześniej zapoznać się z czasem dostaw kurierskich przesyłek międzynarodowych, aby paczka dotarła na czas.Średni czas doręczenia paczki

Kupując przedmioty z dostawą ze sklepu lub od adresata zagranicznego warto sugerować się średnim czasem dostarczenia przesyłki. Może on się różnić w zależności od wybranego kuriera oraz odległości od kraju nadania. Zazwyczaj na terenie Unii Europejskiej średni czas doręczenia przesyłek międzynarodowych wynosi od 2 do 10 dni roboczych.

Jak mówi specjalista z firmy kurierskiej Eupaco: “Średni czas dostarczenia przesyłek kurierskich do Niemiec to 2 – 3 dni robocze. Natomiast czas wysyłki przesyłki do Litwy, Łotwy, Hiszpanii, Włoszech oraz Rumunii i Belgi będzie wynosić około 7 dni roboczych. Pamiętać należy, że czas dostarczenia przesyłki, o którym mowa, to czas faktycznego transportu od momentu, kiedy nadawca zamówi kuriera po jej odbiór”.

Warto podkreślić, że podane czasy transportu są uśrednione, a nie gwarantowane. Ponadto, jeśli zależy nam na terminowej przesyłce, lepiej dokonać zakupu kilka dni wcześniej, ponieważ czas wysyłki liczony jest tylko i wyłącznie w dniach roboczych.

Czas przygotowania przesyłki

Na całkowity czas dostarczenia przesyłki mogą wpływać różne czynniki niezależne od firmy kurierskiej. W przypadku, kiedy szybkie dostarczenie przesyłki jest kluczowe, można skorzystać z ekspresowych usług kurierskich, które są nieco droższeale za to skracają czas dostawy nawet o 2 dni robocze w przypadku dalszych odległości.

Ponadto warto zwracać uwagę na gwarantowany czas dostarczenia przesyłki na terenie UE, szczególnie jeśli ważna jest data trafienia do odbiorcy. W okresie Świąt Bożego

Narodzenia odnotowuje się bardzo wzmożony ruch w przesyłkach kurierskich również zagranicznych, dlatego należy wziąć pod uwagę, że w tym czasie długość transportu przesyłki może się nieco wydłużyć, zazwyczaj do 1 – 2 dni roboczych w przypadku bliskich krajów oraz do 3 dni w przypadku bardziej oddalonych.

Aby ułatwić firmie kurierskiej dostarczenie przesyłki, a tym samym skrócić czas transportu do odbiorcy, warto wyraźnie zaadresować przesyłkę oraz zabezpieczyć przed ewentualnym zniszczeniem etykiety. W tym celu doskonale sprawdzi się koszulka biurowa oraz taśma klejąca.

(Visited 215 times, 1 visits today)