Kosmetologia jest prężnie rozwijającą się dziedziną wiedzy, dzięki której w sklepach i drogeriach, stacjonarnych i internetowych, a także w wielu aptekach, pojawiają się nowoczesne kosmetyki. Mają one stać się sposobem na walkę z widocznymi oznakami starzenia.  Na co warto zwracać uwagę przy inwestowaniu w takie specyfiki?Kremy z komórkami macierzystymi

Jednym z największych odkryć współczesnej medycyny są komórki macierzyste i ich wszechstronne, dobroczynne działanie. Stosuje się je w leczeniu wielu groźnych chorób, ale jednocześnie wykorzystywane są w wielu nowoczesnych kosmetykach.

Komórki macierzyste teoretycznie mogą zastąpić w organizmie dowolną uszkodzoną tkankę. Potwierdza to Nagroda Nobla, którą otrzymali profesorowie, za odkrycie udowadniające, że dojrzałe komórki organizmu można cofnąć w rozwoju do etapu komórek macierzystych, a następnie przekształcić w dowolne komórki organizmu.

Nie można się jednak łudzić, że takie cenne, ludzkie komórki znajdą się w kremach przeciwzmarszczkowych. W takich kosmetykach umieszczane są z reguły komórki macierzyste pochodzenia roślinnego, np. pozyskiwane z szarotki alpejskiej, która jest w stanie przetrwać i zaadaptować się do trudnych warunków atmosferycznych. Taki krem z komórkami macierzystymi roślinnymi, dostępny np. w La Blanca, ma stymulować odnowę komórek naszej skóry. Po kilku tygodniach stosowania skóra stanie się gładsza, jędrniejsza, jaśniejsza i odzyska zdrowy wygląd.

Krem z kwasem hialuronowym

Obok komórek macierzystych w kremach przeciwzmarszczkowych często można znaleźć kwas hialuronowy.  Jest to substancja ciesząca się niesłabnącą popularnością w branży kosmetycznej. Idealnie nadaje się do pielęgnacji skóry i zwalczania oznak starzenia się. Zawartość kwasu hialuronowego w kremie jest pożądana przez klientki.

Należy jednak pamiętać, że ta sama substancja występuje naturalnie w naszej skórze. Jest to polisacharyd, który odpowiada w organizmie za wiązanie wody. Chroni skórę przed zwiotczeniem, nadmiernym wysychaniem i utratą jędrności. Zwalcza wolne rodniki i hamuje procesy starzenia. Dlatego warto zainwestować nawet 300 zł w zestaw ekskluzywnych kosmetyków zawierających ten związek, dostępne we wspomnianym sklepie La Blanca. Krem z kwasem hialuronowym ma sprawdzone, dobroczynne działanie na skórę i udowodnioną skuteczność w redukowaniu zmarszczek.  Należy regularnie używać go do pielęgnacji skóry, aby zauważyć pozytywne efekty.

(Visited 304 times, 1 visits today)