Wybór odpowiedniego wózka nie zawsze jest łatwy, a czynników, które trzeba wziąć pod uwagę bardzo wiele. Poza kwestiami związanymi z tym, gdzie będzie on używany oraz względami praktycznymi – wagą, ceną, zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi – dobrą wskazówką może być to, jakie wózki są najchętniej wybierane przez innych kupujących.

Mody wózkowe co jakiś czas ulegają zmianie, warto więc śledzić najnowsze trendy. 

Trendy stylistyczne w projektowaniu wózków dziecięcych

“Wózki dziecięce, tak jak inne produkty przeznaczone dla naszych milusińskich podlegają zmieniającym się modom. Choć przy wyborze wózka najważniejsze jest bezpieczeństwo i komfort użytkowania, to nie można też zapominać o kwestiach związanych z designem czy odpowiednią kolorystyką.

Wózek musi być praktyczny, ale także ładny, jednak to, na które jego cechy zwrócimy szczególna uwagę, zależy od naszego gustu oraz sposobu, w jaki będziemy z niego korzystać.

Rozwiązania sprawdzające się w przypadku osób używających wózka głównie do spacerów wkoło domu, nie koniecznie będą strzałem w dziesiątkę dla osób aktywnie uprawiających sport, np. biegających z wózkiem lub odbywających długie spacery w terenie, czy też zmuszonych do częstego umieszczenia wózka w samochodowym bagażniku” – zauważa przedstawiciel firmy Coletto, będącej producentem wózków wielofunkcyjnych i spacerowych.

Najbardziej charakterystyczną cechą dla panujących obecnie trendów jest kolorystyka najczęściej wybieranych wózków. Choć dostępne są wykończenia w różnych barwach, najmodniejsze są wózki w bardziej stonowanych kolorach.

Zdecydowanie królują różne odcienie szarości, ciemne beże czy spokojne odcienie niebieskiego. Część osób decyduje się również na bardziej zdecydowane kolory, np. zawsze modne i bardzo energetyczne odcienie czerwieni.

Co ciekawe, równie dużym zainteresowaniem cieszą się wózki z tkaninami jednolitymi, co te, w których występują rozmaite wzory. Najczęściej będą to motywy inspirowane naturą – kwiatami czy innymi roślinami albo wzory geometryczne. Przy zestawieniach wielokolorowych stawia się zazwyczaj na harmonię i barwy, które się uzupełniają, mocne kontrasty należą do rzadkości.

Trendy dotyczące kwestii związanych z projektem wózków – ich kształtem, proporcjami czy używanymi elementami dekoracyjnymi – nawiązują wciąż do stosunkowo prostych rozwiązań i często są podporządkowane możliwie wysokiej funkcjonalności i trwałości.

Projektanci stawiają jednak na bardzo dynamiczny design podkreślający lekkość i wytrzymałość wózków, a także ich odporność na trudy codziennej eksploatacji. Większość projektów umiejętnie łączy dynamikę ze stabilnością.

Co jest ważne przy szukaniu modnego wózka dziecięcego?

Jeżeli chodzi o kwestie związane z walorami użytkowymi i funkcjonalnością, to nadal dużym zainteresowaniem cieszą się wózki wielofunkcyjne. Ze względów praktycznych kupujący chętnie wybierają zarówno połączenia 2 w 1, jak i 3 w 1.

W przypadku wózków 2 w 1 większość użytkowników kieruje się tu chęcią ograniczenia wydatków, ale także uniknięciem problemu, co zrobić z przydatnym przecież tylko przez około pół roku wózkiem gondolowym.

Nawet jeśli na solidny wózek łatwo byłoby znaleźć osobę chętną do jego odkupienia, wciąż pozostaje kłopot z przechowywaniem do tego czasu dwóch wózków – spacerówkę, trzeba przecież wybrać z pewnym wyprzedzeniem.

Osoby, które często korzystają z samochodów, nieodmiennie decydują się na zakup wózka 3 w 1. Bardzo ogranicza to nie małą przecież ilość rzeczy, jakie trzeba zabrać podróżując z małym dzieckiem.

Przy wyborze wózka wciąż większość kupujących zwraca uwagę na cechy związane z bezpieczeństwem i komfortem korzystania z wózka. Ważna jest odpowiednia amortyzacja – tu ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie kół żelowych, które wykonane ze specjalnie opracowanego elastomeru zapewniają komfort porównywalny z kołami pompowanymi, pozwalając jednak na uniknięcie związanych z nimi uciążliwości.

Przydatne są także innowacyjne metody amortyzowania kół przednich, które w znacznym stopniu eliminują powstające podczas jazdy drgania. Jeśli chodzi o wygodę użytkowania, to ważne są wygodne sposoby składania wózka, które gwarantują jego szybkie i proste pakowanie oraz rozkładanie.

Dużym zainteresowaniem cieszą się wózki, w których zastosowano praktyczne rozwiązania poszerzające funkcjonalność wózka. Ceniona jest odpowiednia wentylacja wnętrza wózka, możliwość korzystania z niego jako kołyski, a także łatwego przenoszenia dzięki ergonomicznymi i dobrze rozmieszczonym uchwytom.

Użytkownicy zwracają też uwagę na duże możliwości regulacji położenia rączki, oparcia czy podnóżka, a także wygodę składania barierki zabezpieczającej przy korzystaniu z funkcji spacerówki. Istotna jest też obecność wygodnych i pojemnych schowków i kieszeni czy koszyka przydatnego, gdy trzeba zabrać większą ilość akcesoriów.

(Visited 167 times, 1 visits today)