Przejdź do treści

Najlepsze ogrzewanie tarasowe – promiennik podczerwieni na taras

Podczerwień wykorzystywana jest przez ludzi od dawna. Zaskakujące dla niektórych może być to, że słońce jest źródłem promieni podczerwonych. Możemy więc pokusić się o stwierdzenie, że podczerwień jest z nami od zawsze.

W naszym życiu codziennym również bardzo często ją spotkamy. Chyba każdy z nas pamięta stare telefony z podczerwienią, która wykorzystywana była do przesyłania danych, plików itp. Do tej pory podczerwień znajdziemy w naszym pilocie od telewizora.

Podczerwień znajduje również zastosowanie w coraz to nowszych rozwiązaniach technologicznych, a między innymi w niekonwencjonalnym sposobie ogrzewania, jakim są promienniki podczerwieni.



Jak korzystać z tarasu przez cały rok? Promienniki tarasowe

Promienniki możemy nazwać tak naprawdę przenośnym słońcem, jednak warto dodać, że takim które nie emituje szkodliwego promieniowania. Technologia ta jest bardzo chętnie wykorzystywana do ogrzewania letnich ogródków restauracyjnych, a teraz staje się coraz bardziej popularna jako ogrzewanie naszych tarasów.

Promiennik elektryczny wysyła krótkie fale podczerwone, które ogrzewają wszystkie obiekty w zasięgu urządzenia. Emitowane promienie ciepła nie podgrzewają powietrza, a jedynie powierzchnię – jest to ogromna różnica w odczuwaniu komfortu cieplnego.

Ten sposób ogrzewania wyróżnia również fakt, że promienniki podczerwieni dają ciepło już od pierwszego momentu po uruchomieniu. Promienniki ciepła to rozwiązanie zdecydowanie bardziej efektywne i bezpieczne, niż stosowane do tej pory tradycyjne formy ogrzewania. Promiennik podczerwieni to wbrew pozorom rozwiązanie niezwykle ekonomiczne.

 

W chłodne zimowe dni tęsknimy za chwilami na naszym tarasie. Ile byśmy oddali za poranna kawę na świeżym powietrzu czy relaks z książką i lampką wina na świeżym powietrzu. Promienniki ciepła na taras to urządzenia, które umożliwiają nam to wszystko nawet zimową porą.

Promiennik tarasowy zapewni nam optymalne ciepło na tarasie przy każdej temperaturze, a przy tym pozostawi świeże i rześkie powietrze. Z promiennikami ciepła możesz do woli organizować imprezy w plenerze bez obawy, że ktoś zmarznie. Kto nie chciałby przedłużyć sobie sezonu tarasowego, a nawet cieszyć się nim przez cały rok?

Promienniki podczerwieni – rodzaje

Decydując się na promiennik tarasowy, musimy zastanowić się, jaką powierzchnię planujemy ogrzać, gdzie mamy możliwość ulokowania urządzania oraz dobrać odpowiedni sprzęt do wielkości naszego tarasu.

Gdy mamy możliwość montażu, świetnym rozwiązaniem będą promienniki naścienne lub sufitowe. Te pierwsze zapewniają one maksymalny komfort cieplny bez tzw. zimnych okien. Promienniki montowane do sufitu kształtem przypominają wiszącą lampę, możemy zamontować je np. nad stołem czy wypoczynkiem ogrodowym.

Te dwa rodzaje promienników tarasowych zdecydowanie pozwolą zaoszczędzić nam miejsce na naszym tarasie. Jednak, gdy nie mam możliwości montażu, możemy zdecydować się na promiennik stojący.

Trzeba być świadomym, że urządzenie zabierze nam więcej przestrzeni. Jednak w tym przypadku mamy możliwość przestawiania i zmiany położenia promiennika według własnych potrzeb, kiedy tylko chcemy. Promienniki tarasowe stojące występują najczęściej w postaci kolumny, masztu lub parasola.

 

Dlaczego warto zainwestować w promiennik ciepła na taras?

Promienniki tarasowe to technologia, która jest warta swojej ceny. Dzięki promiennikom ciepła zyskujemy niebywały komfort cieplny, którym możemy cieszyć się cały rok bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Urządzenia te są również niezwykle wygodne w użytkowaniu, promiennik elektryczny ogrzeje nas w kilka sekund bez wielkiej ingerencji z naszej strony. Promiennik podczerwieni na taras to inwestycja bardzo korzystna finansowo, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że urządzenie będzie służyć nam przez wiele lat.

Jako że promienniki ciepła działają na prąd, nie potrzebujmy już dodatkowych materiałów na opał. Możemy jedynie dokupić panele fotowoltaiczne, dzięki którym zyskamy praktycznie darmowe ogrzewanie.

 

Artykuł powstał przy współpracy z producentem promienników podczerwieni http://irsystem.pl/

(Visited 135 times, 1 visits today)
Podziel się