Listwy przypodłogowe są coraz bardziej docenianym elementem wykończeniowym każdej podłogi. Przy aranżacji wnętrza i doborze wysokiej jakości podłogi, nie może zabraknąć jej uzupełnienia w postaci listew.

Kiedyś standardem było dobieranie listew pod kolor podłogi, od jakiegoś czasu tendencja ta się jednak odwraca i stosuje się listwy o nieco bardziej kontrastowym zabarwieniu, najczęściej białym. Świetnej jakości listwy oferuje producent Lagrus.Listwy przypodłogowe są coraz bardziej docenianym elementem wykończeniowym każdej podłogi. Przy aranżacji wnętrza i doborze wysokiej jakości podłogi, nie może zabraknąć jej uzupełnienia w postaci listew. Kiedyś standardem było dobieranie listew pod kolor podłogi, od jakiegoś czasu tendencja ta się jednak odwraca i stosuje się listwy o nieco bardziej kontrastowym zabarwieniu, najczęściej białym. Świetnej jakości listwy oferuje producent Lagrus.

Cechy listew lakierowanych Lagrus, czyli co je wyróżnia?

Listwy Lagrus spełniają najwyższe standardy jakościowe i funkcjonalne. Dlatego są coraz częściej i chętniej wybierane przez klientów.

Cechami, które wyróżniają listwy Lagrus to fakt, że:

  • są wykonane z wysokiej jakości płyty MDF
  • posiadają miejsce na okablowanie w postaci specjalnych frezów, co stanowi oszczędność pieniędzy i czasu – chodzi o uniknięcie dodatkowych kosztów i trudów związanych z organizacją okablowania w ścianie
  • konstrukcja listew zapewnia łatwy montaż niewymagający specjalistycznych umiejętności
  • są odporne na korozje

Choć listwy lakierowane Lagrus są wykonane w większości w uniwersalnym, białym kolorze, producent oferuje możliwość zamówienia polakierowania ich na dowolny kolor. Taka opcja sprawia, że  listwy Lagrus są niezwykle uniwersalne – gdy nie możemy dobrać kolorystycznie dostępnych na rynku listew do naszej wizji aranżacji wnętrza, mogą być one fachowo pomalowane wedle zamówienia.

Rodzaje listew Lagrus i ich zastosowanie

Spośród marki Lagrus dostępne są listwy lakierowane w wersji standard i plus.

Listwy standard to klasyczne listwy o wyjątkowej jakości. Powierzchnia ich pokryta jest lakierem poliuretanowym, najczęściej białym (RAL 9003 lub RAL 9016). Lakierowanie jest trójwarstwowe, co daje efekt wysokiej trwałości.

Efekt lakierowania jest półmatowy, ale jeżeli jest potrzeba, można zamówić wykończenie w połysku lub w macie. Listwy te nadają się również do samodzielnego malowania po wcześniejszym przygotowaniu powierzchni (zmatowieniu). Oryginalnie lakier, którym pokryte są listwy Lagrus, jest odporny na zarysowania i żółknięcie.

Listwy plus są wilgocioodporne – wyposażono je w izolację umieszczoną w dolnej krawędzi listew.

Poza licznymi zaletami listew Lagrus, producent oferuje szeroki wybór ich wysokości: od 6 do 15 cm, szerokości: od 1,2 do 1,9 cm.

Jeżeli chodzi o zastosowanie listew pod względem wizualnym, to dostępne są:

  • gładkie, najbardziej uniwersalne, nadające się do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz
  • żłobione, bardziej eleganckie, mające swoje zastosowanie w eleganckich, klasycznych aranżacjach

Górna krawędź listew Lagrus, w zależności od efektu, jaki zamierzamy osiągnąć, może być kwadratowo albo półokrągle zakończona.

Jeśli natomiast chodzi o funkcjonalność to wyróżnia się:

  • standardowe, już i tak o dużej odporności na uszkodzenia, nadające się do salonu czy sypialni albo pokojów dziecięcych
  • w wersji plus – wilgocioodporne, które, dzięki zastosowaniu specjalnej technologii, nie przepuszczają wilgoci, przez co można je zamontować nawet w takich pomieszczeniach, jak kuchnia czy łazienka (niestraszna im nie tylko para wodna, ale także zalanie wodą; nie ma też obaw, że ulegną zniszczeniu podczas zmywania podłogi)

Listwy te mogą być montowane nie tylko w warunkach domowych, ale także w różnego rodzaju wnętrzach instytucji, sklepów, gabinetów.

Listwy lakierowane Lagrus to gwarancja jakości, są wykonane z wysokiej jakości płyty MDF oraz trójwarstwowo lakierowane, przez co trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Choć najczęściej dostępne w kolorach: białym, szarym lub czarnym, można zlecić ich polakierowanie na kolor dostępny spośród szerokiego wachlarza barw.

To czyni je bardzo uniwersalnym wyborem, jeśli chodzi o styl połączenia podłogi ze ścianą. Jeżeli mamy jeszcze bardziej wyrafinowane wymagania kolorystyczne niż te, które oferuje producent, możemy skorzystać z możliwości pomalowania ich samodzielnie – listwy Lagrus świetnie się do tego nadają. To wszystko sprawia, że jest to rozwiązanie na miarę każdych potrzeb.

(Visited 141 times, 1 visits today)