Własna łódź motorowa to marzenie wielu osób, zarówno zapalonych żeglarzy, jak i również osób lubiących przygody i wypoczynek na wodzie. Żeby kupić taki pojazd musimy przygotować się nie tylko na spory wydatek – tym większy, im większe nasze oczekiwania i wymagania – ale również znaleźć odpowiedniego dostawcę.

Co warto wziąć pod uwagę w poszukiwaniach dealera łodzi, by mieć pewność udanego zakupu?Staż na rynku

Rynek łodzi motorowych jest dużo mniejszy niż rynek samochodowy. Raz, że chętnych do zakupu łodzi jest mniej, dwa – ze względu na ograniczoną ilość miejsc, gdzie można łódź wykorzystać, dla wielu osób pełnią one funkcję głównie rekreacyjną.

Stąd też znalezienie godnego zaufania dealera jest w tym przypadku mocno utrudnione. Przy weryfikowaniu jakości usług warto w pierwszej kolejności sprawdzić, od jak dawna dany usługodawca funkcjonuje na rynku.

Dlaczego jest to tak istotne? Zasada jest bardzo prosta: rynek bardzo skutecznie weryfikuje jakość. Dealer, który nie jest w stanie zapewnić usług na wysokim poziomie ma problem by przyciągnąć i utrzymać przy sobie klientów, traci ich na rzecz konkurencji i bardzo szybko wypada z obiegu.

Analogicznie – jeśli firma może pochwalić się długim stażem na rynku, oznacza to, że cieszy się sporym zaufanie klientów. Stawiając na dealera takiego jak Taurus Sea Power, który działa w branży już od ponad 25 lat, możemy mieć pewność wysokiej jakości usług.

Marki współpracujące

Każdy producent dba o to, by jego produkty były sprzedawane przez wykwalifikowanych, godnych zaufania specjalistów. Nie inaczej jest w przypadku branży łodzi motorowych. Istotnym świadectwem na rzecz dealera jest zatem to, jakie marki reprezentuje – jeżeli ufają mu światowi producenci udzielając mu autoryzacji, oznacza to, że jakość oferowanych przez niego usług stoi na bardzo wysokim poziomie.

Zakres usług

Kupno łodzi to spory wydatek, dlatego powinniśmy podejść do niego pragmatycznie. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, upewnijmy się, że w razie nieoczekiwanych problemów będziemy mogli liczyć na pomoc ze strony dealera.

Chodzi tutaj przede wszystkim o wszelkie usterki i awarie, które będą wymagały profesjonalnej naprawy. Dobry dealer powinien zapewnić swoim klientom łatwo dostępną obsługę serwisową, zarówno w ramach gwarancji, jak i po jej wygaśnięciu.

Drugą usługą, która wyróżnia profesjonalne firmy, jest możliwość wypożyczenia łodzi. Warto z niej skorzystać, kiedy chcemy przetestować łódź, którą planujemy w przyszłości kupić.

(Visited 96 times, 1 visits today)