Lublin to miasto wyjątkowe. Miejsce, w którym mieszają się różne kultury, przesiąknięte historią, w którym nie brakuje zarówno historycznych zabytków, jak i nowoczesnych wydarzeń o charakterze kulturalnym. Warto je odwiedzić i przekonać się na własnej skórze o jego wyjątkowym uroku.

Lublin to miasto wyjątkowe. Miejsce, w którym mieszają się różne kultury, przesiąknięte historią, w którym nie brakuje zarówno historycznych zabytków, jak i nowoczesnych wydarzeń o charakterze kulturalnym. Warto je odwiedzić i przekonać się na własnej skórze o jego wyjątkowym uroku.Urokliwe Stare Miasto

Lubelska starówko to miejsce magiczne, w którym historia miesza się z nowoczesnością. To miejsce, w którym można podziwiać odrestaurowane elewacje zabytkowych kamienic, zatrzymać się na chwilę zadumy przy Bramie Grodzkiej, z następnie udać się na spacer na Lubelski Zamek. Chwil zadumy i duchowego wytchnienia dostarczy bez wątpienia zwiedzanie zabytkowego kościoła pw. Świętego Stanisława, a także klasztor Dominikanów, w którym w 1569 roku podpisano historyczny akt Unii Lubelskiej. Warto zwiedzić także Wieżę Trynitarską, z której rozciąga się wyjątkowy widok na starówkę oraz na całe miasto Lublin. Wyczerpującą wędrówkę po oryginalnych, kamiennych schodach w pełni wynagradza niesamowity widok. Niekwestionowaną zaletą tego miejsca są także apartamenty na starówce Lublin, w których można wynająć miejsca noclegowe na czas zwiedzania miasta. Ciekawym miejscem jest Kamienica Muzyków, czyli luksusowe apartamenty do wynajęcia w zabytkowej kamienicy położonej bezpośrednio przy lubelskiej starówce. Bliskość najważniejszych atrakcji turystycznych, oryginalny wystrój apartamentów w stylu secesji i Art Deco sprawiają, że Kamienica Muzyków to wyjątkowe miejsce na mapie lubelskiej starówki.

Wydarzenia kulturalne

Lubelska starówka to nie tylko miejsce pełne wyjątkowych zabytków oraz dobrych restauracji, w których można zjeść dania kuchni regionalnej i odpocząć po całym dniu zwiedzania miasta. Na Starym Mieście odbywają się także ważne wydarzenia kulturalne, takie jak chociażby znany w całej Polsce Karnawał Sztukmistrzów. Nazwa i charakter festiwalu nawiązują do tytułu znanej powieści Isaaca Singera „Sztukmistrz z Lublina”, a podczas imprezy można podziwiać występy najlepszych kuglarzy z całej Europy. Magicy, akrobaci odbywający spacery na cienkich linach zawieszonych pomiędzy zabytkowymi kamienicami, połykacze noży i ognia, a także wiele innych atrakcji czeka na gości tej wyjątkowej imprezy. Podczas Karnawału sztukmistrzów na kilka dni Lublin zamienia się w magiczne miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Warto zaplanować swój pobyt w Lublinie właśnie w tym czasie, aby móc wziąć udział w tym unikalnym wydarzeniu.

(Visited 141 times, 1 visits today)