nagroda-za-paragon-od-kosmetyczki

Narodowa Loteria Paragonowa to akcja koordynowana przez Ministerstwo Finansów, w której konsumenci mają szansę na zdobycie cennych nagród. Jedną z nich jest samochód osobowy Opel Insignia, o wartości 95 552,50 złotych. Niemniej, jest to tzw. nagroda specjalna, która będzie przyznawana jedynie za paragony fiskalne pochodzące z premiowanej branży.

 

W loterii paragonowej do zdobycia są 4 samochody osobowe Opel Insignia. Losowania tej nagrody odbędą się w 2016 roku w 4 terminach: 18 stycznia, 18 kwietnia, 18 lipca i 17 października. Ponadto, co 3 miesiące ma się zmieniać premiowana branża, z której musi pochodzić paragon fiskalny. Aktualnie, czyli od 1 października do 31 grudnia 2015 roku, jest to „Fryzjerstwo oraz inne zabiegi kosmetyczne”. W kolejnych kwartałach będą to m.in. gabinety lekarskie i dentystyczne oraz warsztaty samochodowe.Jak zarejestrować paragon fiskalny z premiowanej branży?

Paragon pochodzący z premiowanej branży można zarejestrować jedynie w miesiącu, w którym został on wystawiony. Warto to opisać na konkretnym przykładzie.

Jeśli konsument skorzysta z usług fryzjera w październiku 2015 roku, musi zarejestrować paragon fiskalny do końca tego miesiąca. W innym przypadku straci możliwość wzięcia udziału w losowaniu nagrody specjalnej. Dodatkowo, podobnie jak w przypadku pozostałych losowań, także paragon fiskalnych z premiowanej branży musi opiewać na kwotę co najmniej 10 złotych, a osoba zgłaszająca nie może mieć mniej niż 18 lat – wyjaśnia Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Sama rejestracja paragonu fiskalnego, otrzymanego od fryzjera lub kosmetyczki, nie odbiega znacząco od zgłoszenia dokumentu pochodzącego z innej branży. W formularzu dostępnym na stronie internetowej loteriaparagonowa.gov.pl należy poprawnie wprowadzić wymagane informacje, m.in. numer unikatowy kasy fiskalnej i datę sprzedaży. Niemniej, nie można zapomnieć o wyborze branży premiowanej w danym kwartale (z listy rozwijanej).

Gdzie sprawdzić wyniki losowania nagrody specjalnej?

Wyniki każdego losowania będą publikowane na stronie internetowej Narodowej Loterii Paragonowej. Oprócz tego, w dniach, w których wyłonione zostaną zwycięskie dowody sprzedaży, w telewizji TVP Regionalna pojawi się relacja z tego wydarzenia. Nie jest to jedyny sposób, aby dowiedzieć się o zwycięstwie w losowaniu.

Organizator akcji będzie się kontaktował ze zwycięzcami drogą telefoniczną lub za pomocą e-maila. Uczestnik loterii nie musi się więc obawiać, że przegapi informację o swojej wygranej. Ważne jest jednak, aby w formularzu zgłoszenia paragonu fiskalnego podać poprawne dane kontaktowe – podkreśla Marcin Ciechowicz.

Od października do grudnia 2015 roku, paragon fiskalny wystawiony przez fryzjera lub kosmetyczkę da szansę na dodatkową wygraną. Pierwsza zmiana branży premiowanej nastąpi w styczniu 2016 roku, a kolejne w kwietniu i lipcu.

(Visited 5 603 times, 2 visits today)