Jeszcze kilka lat temu obecność czworonoga w lokalu gastronomicznym mogła wzbudzić niemałe poruszenie. Obecnie coraz więcej restauracji chętnie wita w swoich progach gości “na czterech łapach”.

Widok psa, siedzącego obok restauracyjnego stolika, raczej nikogo już nie dziwi. Dla właścicieli zwierząt domowych jest to spore udogodnienie, ponieważ nie muszą rozstawać się ze swoim pupilem, idąc na obiad czy spotkanie z przyjaciółmi. 

Goście na „czterech łapach” mile widziani

Większość restauracji w Polsce jest przychylnie nastawiona do wizyt gości z czworonogami. Ani obsługa, ani pozostali goście nie wyrażają swojego zdziwienia czy negatywnego nastawienia w stosunku do zwierząt, a miska z wodą w lokalu jest obecnie standardem. Z psem można usiąść w restauracyjnym ogródku lub wewnątrz lokalu. A co mówi sanepid na obecność psów w lokalu gastronomicznym?

“Tak naprawdę nie ma żadnych przepisów sanitarnych, które zakazywałyby zwierzętom przebywania w restauracjach. Zatem decyzja o tym, czy czworonogi mogą wejść z właścicielem, czy też nie zależy wyłącznie od konkretnego restauratora. Do naszego lokalu serdecznie zapraszamy wszystkich gości, którzy kochają prawdziwie orientalne smaki i zwierzęta” – tłumaczy nasz rozmówca, pracownik gdańskiej restauracji Lee’s Chinese

A gdzie można się dowiedzieć, czy dana restauracja jest przyjazna zwierzętom i warto wybrać się do niej na obiad, czy kolację z psem?

Takie informacje można znaleźć na stronach internetowych lokali, a także na stronach www, poświęconych miłośnikom zwierząt. Istnieją także specjalne witryny, w których zebrane są nazwy restauracji z różnych regionów Polski, zapraszających swoich gości wraz z pupilami. Wiele lokali gastronomicznych umieszcza również na oknach lub drzwiach specjalne etykiety, mówiące o tym, że zwierzaki są mile widziane.

Restauracje otwarte dla gości z czworonogami

Bez względu na to, jaką kuchnię lubisz, Twój pupil będzie mógł towarzyszyć Ci podczas posiłku. Zabierzesz go na obiad zarówno do restauracji z autentyczną kuchnią chińską, jak i pizzerii czy tapas baru. W lokalu otwartym na przyjęcie kudłatych gości można spodziewać się miłej i rodzinnej atmosfery. W takim miejscu każdy może poczuć się jak w domu i zjeść pyszne dania.

Dziś wybierając się ze swoim czworonogiem na wakacje, nie musisz martwić się o to, że będzie trzeba go zostawić samego – niezależnie od tego, czy wybierasz się do małej turystycznej miejscowości, czy do dużego miasta. Restauracje, w których można przebywać z pupilami nieustannie przybywa i można je znaleźć w całej Polsce.

(Visited 144 times, 1 visits today)