Dobry, sprawdzony przepis na ciasto to tylko część cukierniczego sukcesu – bardzo ważny jest również odpowiedni dobór składników. Oto kilka wskazówek i podpowiedzi na co zwrócić uwagę podczas zakupów, dzięki którym wybieranie składników na czekoladowe przysmaki stanie się nieco łatwiejsze.Świeżość składników i ich odpowiedni rodzaj

Nie ulega wątpliwości, że świeżość to podstawowy aspekt, na który powinno się zwrócić uwagę wybierając składniki na ciasto. Jednocześnie warto pamiętać, że różne rodzaje tego samego produktu mogą charakteryzować się innymi właściwościami – tak jest na przykład w przypadku mąki (do wypieków najczęściej poleca się pszenną), co również powinno się uwzględnić w trakcie zakupów.

Wysoka jakość składników

Przede wszystkim należy zadbać, aby wszystkie wykorzystywane produkty były jak najlepsze, między innymi mleko pełne, a masło prawdziwe. Przygotowując wypieki, szczególnie te czekoladowe, takie jak klasyczne, amerykańskie brownie, warto postawić na czekoladę najwyższej jakości, gdyż to ona w głównej mierze odpowiada za wyjątkowy, intensywny smak ciasta – doskonale sprawdzi się na przykład czekolada Mocno Gorzka 80% E.Wedel.

W przepisach na czekoladowe przysmaki bardzo często znaleźć można również kakao. Ono także powinno być intensywne i aromatyczne, a jedną z wyjątkowo dobrych propozycji jest kakao ciemne z Ghany E.Wedel.

Własne upodobania

Niektóre przepisy na słodkie wypieki zakładają dowolność w wyborze czekolady – na przykład receptura na muffiny czekoladowe z kawałkami czekolady, które są doskonałą alternatywą dla klasycznych ciast.

Smak muffinów świetnie podkreśli czekolada gorzka, a dla miłośników bardziej słodkich propozycji, idealnym dodatkiem będzie czekolada mleczna. Ciekawy rezultat może przynieść również wykorzystanie delikatnej, białej czekolady, a także wymieszanie kilku rodzajów.

W takim przypadku, wszystko zależy od indywidualnych preferencji, jednak warto też poeksperymentować, gdyż efekty mogą przejść najśmielsze oczekiwania.

 

(Visited 98 times, 1 visits today)