Język angielski stał się w dzisiejszych czasach niezbędny nie tylko za granicą, ale także w pracy czy szkole. Z tego powodu coraz więcej osób, szuka sposobów, by się go nauczyć i posługiwać płynnie i prawidłowo. Niewielu chętnych wie jednak, jak odpowiednio się za to zabrać. W jaki sposób warto więc rozpocząć samodzielną naukę języka angielskiego?Samodzielna nauka gramatyki angielskiej – jak sobie pomóc?

Pierwszym, na co powinna zwrócić uwagę osoba rozpoczynająca przygodę z angielskim, jest gramatyka angielska dla początkujących. Bez znajomości reguł gramatycznych, układanie prawidłowych zdań i sprawne porozumiewanie się w języku angielskim będzie niemożliwe.

Na początek warto przyswoić sobie konstrukcje trzech podstawowych czasów: Present Simple, Past Simple i Future Simple. Dzięki nim można porozumieć się i zrozumieć 85% sytuacji. Równie istotne jest także poznanie trzech rodzajów zdań, czyli twierdzeń, pytań i przeczeń.

Gramatyka angielska dla początkujących nie musi być trudna, przekonaj się na https://szybkanauka.pro/gramatyka-angielska-dla-poczatkujacych/.

Sama znajomość konstrukcji gramatycznych nie wystarczy, dlatego warto nauczyć się również podstawowych czasowników po angielsku. Nie jest ich wiele, ale ich znajomość w znacznym stopniu usprawnia komunikację. Jest to bowiem jedyna część mowy, której nie można zastąpić gestami.

Przydatne czasowniki to: be (być), do (robić), have (mieć), want (chcieć), make (wytwarzać), think (myśleć) itd. Przy samodzielnej nauce języka angielskiego warto skupić się głównie na doskonaleniu takich umiejętności jak mówienie, słuchanie, czytanie i pisanie.

Jak ćwiczyć samodzielnie słuchanie i mówienie?

Mówienie jest podstawą komunikacji. Jeśli więc ta umiejętność będzie na dobrym poziomie, to na tak samo dobrym będzie zdolność pisania, gdyż konstrukcje będą już znane. W nauce języka angielskiego najbardziej przydatne mogą okazać się gotowe zwroty. Wokół nich można budować swoją dalszą naukę. Najlepiej będzie rozpocząć od wyrażeń używanych w codziennych sytuacjach, na przykład w sklepie, hotelu czy restauracji.

Słuchanie, wbrew pozorom, jest równie ważne w nauce języka angielskiego. Na komunikat można odpowiedzieć jedynie wtedy, kiedy się go zrozumie. Żeby więc oswoić się i osłuchać z obcym językiem, warto słuchać prostych nagrań i przechodzić do coraz trudniejszych tematów.

Bardzo dobrym rozwiązaniem, które pomoże w ciekawy sposób szkolić umiejętności słuchania, jest oglądanie filmów i seriali z napisami. Dla osób, które nie lubią spędzać czasu przed ekranem, poleca się słuchanie podcastów, czyli nagrań podobnych do audycji radiowych.

Praktyczne aplikacje i strony, które pomogą w nauce

Dla całkowicie początkujących najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się aplikacje, które będą towarzyszyć użytkownikowi na co dzień i w przyjemny sposób wprowadzą w świat języka angielskiego.

Najbardziej popularną aplikacją do nauki języka angielskiego, lecz nie tylko, jest aplikacja Duolingo, której największą zaletą jest łatwość w obsłudze, dobra zabawa oraz brak opłat w wersji podstawowej.

Nie jest jednak bez wad. Największymi problemami są błędy wymowy, czy też pozbawione sensu zdania do tłumaczenia. Dużą uciążliwością są również pojawiające się co chwilę reklamy, które rozpraszają uwagę podczas nauki.

Alternatywą może być aplikacja Memrise, której działanie zostało oparte na pracy native speakerów, treningach na praktycznych i sensownych zdaniach oraz umożliwia indywidualne modyfikowanie treningu. Nauka przy jej pomocy jest płynna, ponieważ prowadzi użytkownika za rękę i uczy efektywnie.

Angielski online – praktyczne i proste kursy w Internecie

Powszechnie wiadomo, że podręczniki do nauki nie zawsze sprawdzają się w pełni w samodzielnej nauce języka angielskiego. W dzisiejszych czasach osoby, które chcą się nauczyć języka, mają nieograniczone możliwości i mogą skorzystać z wielu kursów online.

Dzięki nim można uczyć się języka angielskiego w kreatywny sposób dostosowany indywidualnie do kursanta bez wychodzenia z domu.

Jednym z polecanych kursów dla początkujących i nie tylko jest Kurs Języka Angielskiego Metodą Aktywnego Mówienia. W trakcie tego kursu prowadzący motywuje kursanta, aby jak najwięcej mówił, nawet jeśli popełnia błędy.

Dzięki temu można w łatwy sposób przezwyciężyć barierę językową. Poza tym, zrozumienie gramatyki przychodzi samoistnie, gdyż prowadzący podaje konkretne przykłady i sposoby zastosowania pewnych wyrażeń w praktyce.

(Visited 126 times, 1 visits today)