Dziś troszkę pół żartem w pół serio.

Parę dni temu dostałem 🙂 wyczekiwaną korespondencję od Ewa Kosowskiej Dyrektora Departamentu Ubezpieczeń i Sładek z ZUS ( Zakład Ubezpieczeń Społecznych ). Gdy wyciągałem list ze skrzynki na początku troszkę się przestraszyłem … może znów o czym kiedyś zapomniałem i albo mi karę dowalą albo będę musiał się przez kolejne dwa lata tłumaczyć. 

zusAle ulga widzę informację że list zwiera ” Informacja o stanie konta ubezpieczonego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych  ” .  Pobiegłem do domu prawie z wypiekami na twarzy … w końcu mam 42 lata więc już mi troszkę bliżej niż dalej do emerytury ( jeszcze tylko 25 lat … pewnie jakoś zleci ). 

Zanim otworzyłem list siadłem spokojnie, zamyśliłem się. Pomyślałem kurcze to jest twoja przyszłość. Wymarzony odpoczynek, przed oczami stanęła piękna Toskania potem wyprawa do Afryki.

Tuscany

 

Pomyślałem Boże jest tyle miejsc które marzy mi się zobaczyć … i w końcu będę miał czas … i możliwości. 

Emocje osiągają zenitu … zabieram się za otwieranie koperty … nadal przed oczami Toskania … czytam.

Marzenia nagle uciekły. 

zus2

Zobaczyłem siebie biednego bezdomnego … chorego… który mam przeżyć za 155zł a przy dobrych wiatrach za 514zł.

Przecieram oczy … może to pomyłka … 

Niestety NIE …. 

A ty ile dostaniesz Emerytury z ZUS … i czy jesteś w stanie pracować do 65 czy 67 roku życia … 

Jak na pisałem  na początku patrz na ten wpis z przymrużonymi oczami … zastanów się czy stać cię na takie życie .. i co robisz by nie wylądować na emeryturze z 514zł w kieszeni. 

Ja Buduję swoją przyszłość i nie liczę na ZUS … dziś internet daje wiele możliwości generowania dochodów. Zapraszam cię serdecznie na mojego Bloga http://WojciechWesolowski.pl gdzie pokażę Ci na własnym przykładzie jak być niezależny finansowo. 

(Visited 943 times, 1 visits today)